4. května 2019 14:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Teplé počasí nečekejte. Zbytek května bude nezvykle chladný, v noci může i mrznout

Kéž by ten deštník byl větší! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kéž by ten deštník byl větší! | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Zbytek května bude zřejmě nezvykle chladný. Třeba příští týden může v noci i mrznout a přes v sobotu se teploty dostanou nejvýše na 18 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z týdenní předpovědi počasí. Pršet bude asi také více, než je pro toto období obvyklé, a to hlavně v příštím týdnu.

V příštích čtyřech týdnech, od 6. května do 2. června, budou podle ČHMÚ teploty s největší pravděpodobností pod dlouhodobým průměrem.

Nejchladnější a nejdeštivější bude příští týden. „Očekáváme, že týdenní průměr teploty vzduchu bude až kolem čtyř stupňů pod normálem,“ sdělili meteorologové.

Příští týden v pondělí a úterý může v noci klesnout rtuť až na minus jeden stupeň Celsia a přes den vystoupá maximálně na 11 až 13 stupňů. V dalších dnech budou teploty stoupat, ale i v závěru týdne budou v noci jen několik stupňů nad nulou a ve dne nepřesáhnou 18 stupňů. Po většinu týdne bude asi oblačno až zataženo s deštěm.

V dalších týdnech se pak bude podle ČHMÚ oteplovat a srážek bude ubývat. I v týdnu na přelomu května a června však bude týdenní průměr denních teplot pravděpodobně jen kolem 20 stupňů.

ČTK