Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řidič kamionu hledal v kabině zubní protézu, přejetá chodkyně kvůli tomu přišla o nohu

Česko

  12:00
S podmíněným trestem odešel od teplického okresního soudu šofér kamionu, který loni v červenci v Srbicích na Teplicku vjel na chodník, kde srazil a přejel procházející ženu. Lékaři jí následně museli amputovat levou nohu. Ukázalo se, že řidič vyjel mimo silnici, protože se snažil najít zubní protézu.

Soud uznal muže vinným z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a uložil mu osmnáctiměsíční trest odnětí svobody podmíněně odložený na zkušební dobu dvou let. Zároveň mu na tři roky sebral řidičák. Verdikt je pravomocný.

„V rámci trestní sazby šest měsíců až čtyři roky byl odsouzenému uložen trest zcela ve shodě s návrhem státního zástupce. Trest pak odpovídá povaze spáchaného trestného činu, jeho následkům a osobě odsouzeného, který nemá záznam v rejstříku trestů, evidenci přestupků a evidenční kartě řidiče,“ odůvodnil uložený trest pro iDNES.cz soudce Stanislav Řehola.

Doplnil, že odsouzený při hlavním líčení takzvaně prohlásil svoji vinu. „Svého jednání litoval,“ podotkl Řehola.

Muž tehdy z místa nehody odjel, ale o něco později sám zavolal na policii a počkal na příjezd hlídek.

Důvod jeho vyjetí ze silnice na chodník působí až neuvěřitelně. „Odsouzený uvedl, že ho postihl záchvat kašle, při kterém mu vypadla zubní protéza a on ji pak hledal a nevěnoval se řízení,“ sdělil soudce Řehola.

Ženu po nehodě záchranáři transportovali vrtulníkem do ústeckého traumacentra.

„Způsobil jí drtivé poranění levé poloviny pánve a levé dolní končetiny, tříštivou zlomeninu pánve, zlomeninu levého bérce s nutností amputace levé dolní končetiny s dobou léčení do současné doby,“ stojí v rozsudku, jaké zdravotní následky pro ženu nehoda měla.

K trestnímu řízení kvůli náhradě škody se poškozená nepřipojila. Vše řeší přes pojišťovny prostřednictvím svého zmocněnce.

Témata: okres Teplice

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?
Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?

Nosíte čočky a máte astigmatismus očí? Víte, kde nakoupit ty správné, které vám rozhodně nebudou dráždit oči? Redakce testovala za vás! Chcete...

Mohlo by vás zajímat