Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid

Teplice vlastní gól nepoložil

TEPLICE Fotbalisté Teplic porazili Slavii 2:1 a připsali si druhou výhru v sezoně, po níž se na soupeře bodově dotáhli.

„Viděli jsme výborné utkání, mělo všechno, co by od něj divák očekával,“ chválil si teplický trenér Jiří Plíšek.

V dohrávce 6. ligového kola přitom dlouho vedl tým z Edenu díky kurióznímu vlastnímu gólu Vidličky, pak ale vyrovnal Kalivoda a ve druhém poločase rozhodl Verbíř.

Teplický veterán proměnil v 67. minutě penaltu nařízenou po ruce Čelůstky a Slavia už sílu na zvrat nenašla. „Ty naše neproměněné šance rozhodly,“ zoufal si kouč Slavie Karel Jarolím..

V sestavě udělal hned několik změn a do branky letos poprvé postavil Fina Jaakkolu, zatímco Vaniak zůstal jen na lavičce.

Teplice ale zpočátku Jaakkolu moc nezaměstnávaly. Snažily se tvořit hru, jejich úsilí ale končilo nepřesnými centry.

O nebezpečí před teplickou brankou se staral hlavně pravý obránce domácích Vidlička. Po Čelůstkově nákopu se snažil vyzvat Grigara k dlouhému odkopu, jenže se trefil přesně do jeho protipohybu. Míč se pomalu došoural do branky, Slavia šla do vedení a Tepličtí strnuli.

„Při gólu jsme měli trochu smůly, pak jsme ale ustáli některé situace se štěstím,“ hodnotil po zápase Plíšek.

V hledišti rázem získal najednou jasnou převahu početný kotel Slavie. Ze zmaru vysvobodila domácí 37. minuta. Rosa se uvolnil na levé straně, prostrčil na Zoubeleho a míč přistál na velkém vápně přímo na nohu Kalivody, který ho uklidil do horního růžku branky.

Rozhodla ruka Čelůstky „Soupeři jsme dali šanci vlastní nedůsledností a v klíčových momentech sami neskórovali,“ láteřil Jarolím, jehož mužstvo bylo aktivnější než soupeř.

Jenže po Čelůstkově ruce nařídil rozhodčí penaltu a tu vzápětí proměnil Verbíř. Role se úplně prohodily. Teplicím už stačilo bránit a dařilo se jim to bezchybně. Z brejků totiž víc hrozily samy. Slavia se zmohla jen na střely zpoza vápna a odešla poražena.

FK Teplice 2 Slavia Praha 1

Branky: 38. Kalivoda, 67. Verbíř z pen. - 22. vlastní Vidlička. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Večeřa. ŽK: Mareš, Vondrášek - Trapp, Vomáčka. Diváci: 7515. Poločas: 1:1. Teplice: Grigar - Vidlička, Matula, Hošek, Rosa - Verbíř (78. Vondrášek), Kalivoda (87. Došek), Ljevakovič, Zoubele (64. Siva) - Mareš, Mahmutovič. Slavia: Jaakkola - Čelůstka, Vomáčka, Trapp, Hubáček - M. Černý, Kisel, Janda (69. L. Jarolím), Ragued, J. Černý - Hora (60. Vlček).