Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Teplota bude šplhat nad nulu, sníh o víkendu Česko nezasype

Česko

  10:39aktualizováno  14:14
PRAHA - Počasí se umoudřilo. O víkendu se podle předpovědi dočkáme i plusových hodnot na teploměru. Ten v neděli ukáže jeden stupeň Celsia. Sněžit bude velmi málo. Jen v neděli by mohly napadnout až dva centimetry nového sněhu. Nebude se tak opakovat situace z minulého víkendu, kdy Českou republiku zavalil sníh.
Zimní radovánky - ilustrační foto.

Zimní radovánky - ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Čtvrtek bude zatažený, na horách skoro jasný. "Ojediněle nás čeká slabé sněžení, napadne jen poprašek, a mrznoucí mlhy. Ty nejsou pro řidiče nijak zvlášť nebezpečné," řekl serveru Lidovky.cz Josef Hanzlík, meteorolog z Českého hydrometeorologického ústavu. Teploty se budou pohybovat od minus čtyř stupňů do nuly, na horách až do minus pěti stupňů Celsia. Vítr bude vát mírný do 4 metrů za sekundu.

O víkendu bude sněžit jen málo. Podívejte se na aktuální předpověď počasí.

Páteční počasí bude velmi podobné. Obloha bude zatažená, na horách skoro jasná. Sněžení opět nebude vydatné. Mrznoucí mlhy se přihlásí znovu. Noční teploty se budou pohybovat od minus dvou do minus šesti stupňů. Rtuť teploměru se během dne směrem nahoru o moc víc nepohne. "Denní teploty by měly být od minus čtyř stupňů do nuly, na horách až do minus pěti stupňů," sdělil meteorolog.

Sníh na horách

Beskydy                30 - 60 cm

Jeseníky                35 - 100 cm

Jizerské hory        20 - 55 cm

Krkonoše               30 - 70 cm

Krušné hory          20 - 65 cm

Šumava                 12 - 70 cm

I sobota bude zatažená, místy ale dokonce polojasná. Milovníci zimních sportů se ani první víkendový den nedočkají nových centimetrů sněhové pokrývky. Dojde i na mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty budou podle předpovědi od minus čtyř do minus osmi stupňů. Teplota během dne bude stejná jako v předchozích dnech, od minus čtyř stupňů do nuly.

V neděli nastane menší změna. Zataženo bude stejně, ale od západu přijde sníh, ojediněle i srážky mrznoucí. Řidiči by s tím měli počítat a být při jízdě opatrní. "Napadnout by mohly až čtyři centimetry nového sněhu. Vzhledem k plusovým hodnotám bude sníh velmi mokrý," řekl meteorolog Hanzlík. V noci se dočkáme teplot od minus jednoho do minus sedmi stupňů. Ve dne by teploměr mohl ukázat dokonce až plus jeden stupeň. "Teploty se budou pohybovat od minus tří stupňů do nuly," dodal Josef Hanzlík.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat