20. července 2019 16:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Teploty na přelomu července a srpna přesáhnou 30 stupňů. Srážky budou podprůměrné

Tropické teploty zaplnily koupaliště na pražské Petynce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tropické teploty zaplnily koupaliště na pražské Petynce. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Praha Přelom července a srpna bude teplý a suchý, třeba příští týden rtuť vystoupá až na 34 stupňů. V příštích čtyřech týdnech se sice objeví bouřky, ale celkový objem srážek bude i přesto podprůměrný. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teploty za celé období příštích čtyř týdnů budou podle meteorologů mírně nad dlouhodobým průměrem. Zvláště následujících 14 dní budou zřejmě teploty vyšší než obvykle. Podle přesnější krátkodobé předpovědi může po celý příští týden rtuť dosahovat až k tropickým třicítkám a koncem týdne budou nejvyšší teploty mezi 29 až 34 stupni Celsia.

Objem srážek bude během zbytku července a první poloviny srpna naopak pod dlouhodobým průměrem. Sucho bude opět hlavně příštích 14 dní. Pokud se déšť objeví, spadne podle meteorologů často při přeháňkách a bouřkách. V objemu srážek proto budou velké lokální rozdíly. „Předpokládáme tak další postupné zhoršování parametrů sucha,“ uvedli pracovníci ČHMÚ.

V sobotu varoval ústav před vysokými teplotami, které mohou odpoledne v části republiky překročit tropických 31 stupňů. Horko pak večer a v noci na neděli zřejmě vystřídají bouřky se silnými větrem a kroupami, které zasáhnou hlavně Čechy.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!