21. prosince 2015 10:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Teploty se budou přes Vánoce držet nad deseti stupni. Místo sněhu zaprší

Zima jako letošní? Za 50 let může být běžná, říká klimatolog  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zima jako letošní? Za 50 let může být běžná, říká klimatolog | foto: MAFRA - Ota Bartovský

PRAHA Milovníci zimních radovánek a teplot pod bodem mrazu se ani v následujícím týdnu nedočkají. Podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu nás až do 28. prosince čekají teploty pohybující se kolem příjemných deseti stupňů. Předpověď ale počítá i s dešťovými srážkami.

V pondělí meteorologové počítají s teplotami do 11 stupňů. Ani na horách mrznout nebude, nejvyšší teploty budou dosahovat pěti stupňů. Před čím ale meteorologové naopak varují, je silný vítr. Nejsilněji bude foukat na horách na severu území. Tam by nárazy měly dosahovat až 20 m/s.

Ani v úterý, kdy začíná astronomická zima, se tradičně zimního počasí nedočkáme. Meteorologové slibují denní maxima do 12 stupňů, nejnižší noční teploty klesnou ke třem stupňům Celsia.

Ve středu je pak předpověď obdobná, na severozápadě by mohlo ojediněle zapršet.

Mlhy a mrholení: tak bude vypadat Štědrý den v Česku. V noci se rtuť teploměru zastaví mezi dvěma a šesti stupni, opozdilci pak budou shánět venku dárky v příjemných deseti stupních.

Rtuť teploměru pak neklesne ani v pátek, kdy bude zataženo s denními teplotami do osmi stupňů. V oblastech, kde nebude oblačnost tak velká, se pak počítá i s 11 stupni.

A ani víkend nepřinese změnu. Denní teploty čtyři až osm stupňů, při malé oblačnosti i 11. S tou se ale moc počítat nedá, místy přesto může být i polojasno. Noční teploty se ale už pravděpodobně přiblíží bodu mrazu, na některých místech může být v pozdních hodinách jen jeden stupeň Celsia, slibují meteorologové.

Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.