Diskuse k článku: Fotbal v Terezíně znovu ožívá. Školáci hrají v historických dresech tam, kde zápasili vězni nacismu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 9.9. 2018 23:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Sovák 9.9.2018 23:03

Připadá mi takto vzpomínat na tuto dobu za zrůdost. Ti co kdysi museli tomto zápase hrát se musejí obracet v hrobu. I ti školáci jsou zneužiti, někdo je pro tento zápas vybral. Na druhou stranu poradit neumím co dělat, co se stalo, nedá se odestát. Zapomínat nesmíme.

K. Brabenec 8.9.2018 9:26

Co se týče vysvětlení těch zápasů v Terezínském táboře, má autor článku za pět, deset facek, a do konce hodiny klečet na polínku. Hrůza!

Ty zápasy sloužily náckům jen jako propaganda. Vedlejší účel bylo nechat vězně v klidu, aby vězni netušili, co s nima náckové zamýšlejí. Diváci byli, ať už je fotbal bavil nebo ne, nahnáni na pavlače všichni a povinně. Že měly tyto fotbálky ještě jiné následky, jako že se vězni bavili, je už zcela nepodstatné. Účel toho fotbálku byl naprosto zrůdný. Sestavy nebyly skoro nikdy stejné, nebo řada hráčů, kteří hráli minule, už dost často před dalším mačem vyletěla komínem v některém nacistickém vyhlazovacím lágru.

V tomto táboře byly spousty vězňů na udání českých udavačů. To slyšet nechceme už vůbec.

ČSR se nacistům i přes jejich jasný program: Mein Kampf byl všeobecně známý - vydala bez boje se všemi matrikami, seznamy, těžkým neporušeným průmyslem, neporušenou amrádní i policejní výstrojí a výzbrojí...

K. Brabenec 8.9.2018 9:30

a během války vyráběla tuším že jednu třetinu nebo čtvrtinu všech zbraní, které náckům pomáhaly likvidovat Spojence. Samozřejmě ovšem brutálně špičkových. Waffen SS používaly kulomety vz. 26 přednostně, slavné "acht acht" chrlila Škodovka v Plzni atd atd. Až bylo Německo na kolenou, přidali se hrdinní Češi (až na pár tisíc chlapů v zahraničních armádách) na stranu vítězů! Bez studu a hany, ublížení, s nároky na Německo za škody z dobrovolně odevzdaného materiálu pro 40 divizí!