Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Tescoma Zlín Bohemians Praha 2:0

Branky: 6. Čelůstka, 55. Kroupa. Rozhodčí: Adam - Lhoták, Adámková. ŽK: Lencevič, Dobeš (oba Bohemians). Diváci: 2750. Poločas: 1:0.

Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Trubila - Šmahaj, Rýdel, Dostálek, Vyskočil (78. Musil) - Žůrek (86. Lukaštík), Kroupa (90. Elšík).

Bohemians: Belaň - Turtenwald, Lencevič, Horáček, Grznár - Fenyk (77. Galbavý), Dobeš, Andronic (59. Zoubek), Vošahlík (59. Eismann) - Kincl, Ibe.

Zlín zvítězil potřetí za sebou a svým ofenzivním výkonem potvrdil, že mocně finišuje k záchraně v první lize. Po většinu zápasu měli domácí fotbalisté výraznou převahu, ze které si vypracovali i další slibné šance. Rozhodující branka padla už po šesti minutách, kdy obránce Čelůstka vystřelil téměř od postranní čáry a z téměř 25 metrů překvapil brankáře Belaně. Výrazný tlak Zlína pak ve druhé půli korunoval druhým gólem Kroupa.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Ladislav Minář (Zlín): „Bohemians hráli otevřeně, proto jsem rád, že jsme tento zápas zvládli a diváky jsme bavili dobrým výkonem. Vítězství mohlo být vyšší.“

Luboš Urban (Bohemians Praha): „Jsem z našeho výkonu zklamaný, ale klíč k záchraně leží v závěru ligy v domácím prostředí. Na to se musíme soustředit.“