Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Test DNA: v Klokánku byla Škrlová, ne Anna

Česko

  14:15aktualizováno  15:07
BRNO - Testy DNA potvrdily neoficiální informace, podle nichž v brněnském zařízení Klokánek nepobývala třináctiletá Anna Mauerová, ale dvaatřicetiletá Barbora Škrlová. Oznámila to mluvčí jihomoravské policie. Kriminalisté podle ní stále nezavrhli myšlenku, že údajná Anička existuje. Proto nadále pátrají po školačce i nezvěstné Škrlové.

Barbora Škrlová foto: Policie ČRČTK

Důkazy přivedly kriminalisty k domněnce, podle níž se snažil "okruh osob" získat pro Aničku identitu. Dívka se údajně narodila na Vsetínsku drogově závislým rodičům. Soud ji dal v březnu do péče Kláry Mauerové. Počátkem května pak kriminalisté zjistili, že tato třicetiletá žena údajně týrala svého osmiletého syna Ondru.

Žena byla zatčena a tři děti - Ondra, Jakub a Anička převezeny do centra Klokánek. Z něj pak Anička záhadně zmizela. Po vyhodnocení testů DNA se ale nyní ukázalo, že se za Aničku vydávala studentka speciální pedagogiky Masarykovy univerzity v Brně a přítelkyně Mauerových Barbora Škrlová.

Policie o druhé dívce mlčí
Policejní mluvčí potvrdila, že se Mauerovi snažili získat identitu pro Aničku s využitím jiné dívky, která je jí věkem podobná. K její identitě se policie nebude vyjadřovat, uvedla mluvčí. V médiích se ale již objevily informace, podle nichž využila Kateřina Mauerová - sestra Kláry při těchto jednáních dceru herce Městského divadla v Brně Viktora Skály.

Dítě prý vzala do nemocnice k vyšetření, jehož výsledkem mělo být pořízení zdravotnické dokumentace pro Aničku. Skálovi o tom údajně nevěděli. Herec řekl, že se mu za to Kateřina Mauerová, která je přítelkyní jeho manželky, před dvěma týdny omluvila.

Společným pojítkem Mauerových, Barbory Škrlové i s její rodinou a podle některých médií i Skálových je údajně náboženská komunita vycházející z organizace Hnutí Grálu. Komunita se s ním prý rozešla kvůli svým radikálním názorům. Podle některých teorií dokonce Anička neexistuje. Snahou prý bylo získat novou identitu pro Škrlovou, která má v komunitě výsadní postavení.

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat