Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Testování ve školách pro děti zdravotníků? Bylo by vhodné, aby se začalo, řekl Hamáček

Česko

  12:41
Praha - Ústřední krizový štáb dnes doporučil ve školách otevřených pro děti zdravotníků a členů integrovaného záchranného systému začít s testováním na covid-19, jak bylo na přelomu února a března připraveno pro návrat školáků do lavic, řekl novinářům předseda ÚKŠ Jan Hamáček (ČSSD). Záměr podle něj projedná ve čtvrtek vláda.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Michal Šula, MAFRA

Otázku testování podle něj otevřeli na jednání štábu hejtmani. „Shodli jsme se, že v situaci, kdy do nich chodí děti, testy máme nakoupené a ministerstvo školství má metodiku testování, že by bylo vhodné, aby v těchto školách testování začalo,“ uvedl Hamáček. Ústřední krizový štáb to doporučil, rozhodne kabinet.

Vláda v únoru počítala s postupným návratem dětí do škol od začátku března. Kvůli nárůstu počtu potvrzených případů koronaviru kabinet plány přehodnotil a spolu se zpřísněním řady opatření v Česku zavřel kompletně školy, mateřské školky i dětské skupiny. Vnitro kvůli původnímu plánu testování nakoupilo 3,6 milionu testů, některé se však v posledních týdnech využily pro jiné účely.

Otevřené školy mohou využívat zdravotnické organizace, hasiči, bezpečnostní sbory, školy, různé úřady, Česká pošta a další doručovací firmy, distributoři energií a tepla nebo společnosti zajišťující odvoz a zpracování odpadu. V pondělí kabinet rozhodl, že do škol mohou docházet i děti starostů. Kapacity musí magistrát a krajské úřady zajistit z rozhodnutí vlády.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat