Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vánoční strom na Staroměstském náměstí pokáceli, na trzích přibylo turistů

Česko

  8:46
V pondělí oficiálně skončil vánoční čas v centru Prahy. Zaměstnanci Technologií hlavního města Prahy (THMP) odstranili výzdobu vánočního stromu a pokáceli jej. Dřevo následně zpracují truhláři a studenti z něj vyrobí nábytek. Podle společnosti Taiko byly vánoční trhy povedené, k návštěvnosti pravděpodobně přispěl i návrat turistů.

Během pondělního odpoledne zaměstnanci THMP po necelých dvou měsících odstrojili, vyzdvihli a rozřezali vánoční strom na Staroměstském náměstí. Asi padesátiletý, dvaadvacet metrů vysoký smrk ztepilý stavěli na konci listopadu.

Strom rozřezaný na čtyřmetrové klády pracovníci odvezou. „Kmen jde dál na zpracování,“ uvedl Martin Švestka, vedoucí přepravy. Dřevo ze stromu nyní poputuje na pilu, kde se vysuší. Později z něj studenti Střední odborné školy na Jarově vyrobí nábytek.

Likvidace stromu proběhla bez problémů, dokonce rychleji než bylo v plánu.

S vánočními trhy v centru metropole je provozovatelská společnost Taiko spokojená. „Z našeho pohledu byly trhy povedené,“ uvedla její tisková mluvčí Hana Tietze. Oproti minulým letům přibylo turistů. Za úspěch také považuje letošní umístění zimní Prahy v čele žebříčku U.S. News.

„Nejsilnější byly tradičně adventní víkendy,“ upřesnila mluvčí, které dny se na trhy vypravilo nejvíce návštěvníků. Nejvíc se prodávaly svařák a klobása.

Hodně zájemců také přišlo na tradiční štědrodenní rybí polévku, kterou rozléval pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Trhů se těsně před Vánoci dotklo tragické dění na nedaleké Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V reakci na smuteční situaci byl v následujících dvou dnech zrušen program a ztlumila se hudba.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...