20. února 2018 8:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nápis ‚Zeman z hrobu‘ na dveřích brněnského divadla namaloval umělec Timo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 86Diskuse
Novým motivem na bráně brněnského divadla Husa na provázku je lebka s nápisem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novým motivem na bráně brněnského divadla Husa na provázku je lebka s nápisem... | foto: ČTK

BRNO Novým motivem na bráně brněnského divadla Husa na provázku je lebka s nápisem Zeman z hrobu. Nápis svým grafickým ztvárněním připomíná logo druhé prezidentské kampaně Miloše Zemana s heslem Zeman znovu. Autorem díla na bráně je uznávaný streetartový umělec Timo.

Už dříve Timo na stejném místě namaloval obraz Miloše Zemana s nápisem Prezident může být kdokoliv. Že je také autorem nového výtvarného počinu, potvrdili divadelníci z Husy na provázku na svém webu.

Podle divadelníků jde o velkoformátový obraz o velikosti 2,5 krát 2,5 metru. Lidé jej najdou na bráně, kterou se vchází či vjíždí na Alžbetinskou scénu z Petrské ulice. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček to na twitteru komentoval slovy: „Nenávistná tzv. elita pokračuje v rozdělování společnosti.“ Identita výtvarníka Tima není veřejně známá. Jeho díla však už z brněnských ulic pronikla i do výstavních síní a aukčních domů.

Nápis svým grafickým ztvárněním připomíná prezidentovu kampaň.

Nápis svým grafickým ztvárněním připomíná prezidentovu kampaň.

„Miloš Zeman je muž, který mě inspiruje dlouhodobě sledováním toho, kam až to může člověk dopracovat. Mám radost, že naše společnost je v rámci inkluze schopna zvolit do svého čela někoho, jako je on,“ uvedl Timo pro server iDnes.cz.

ČTK
  • 86Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz