PRAHA Ve výloze Laterny Magiky na Národní třídě jsou instalována videa, která vznikla v rámci projektu Mobile video art, kdy pořadatelé rozdali umělcům telefony, na které měli natočit krátká umělecká videa na téma Intimní život globální vesnice. Hlavní platformou projektu jsou webové stránky www.mobilevideoart.com.
Od června také trvá projekt Billboard text art, který na billboardech v Praze prezentuje slovní a textová umělecká díla na téma Vznikající (s)věty. Hlavní výstava festivalu se koná v Ekotechnickém muzeu v Bubenči. Uvádí experimentální umělecká videa a zvukové a digitální instalace zejména jihokorejských, německých a českých tvůrců.
Od poloviny září je veřejnosti přístupná další festivalová výstava s názvem Projekt Lapidárium. Instalace českých a italských umělců konfrontuje klasické sochy v Lapidáriu trvale umístěné se současným uměním.
Ode dneška do 8. října se bude konat týden umění performance, který například uvede 3. října na místě bývalého Stalinova pomníku na Letné velkolepé světelné, zvukové a pyrotechnické představení Magdaleny Jetelové, Kurta Gebauera a Jana Vlčka.
Hlavním programem týdne performancí je přehlídka, kterou uspořádala italská kurátorka žijící v New Yorku Micaela Giovannottiová. Současné umění zavede do veřejných prostor Kampy či Karlova mostu, do stanic metra Florenc a Můstek, Laterny Magiky či do Divadla na Vinohradech.
Mezi účastníky sekce patří český umělec Jiří Kovanda, italští tvůrci Nico Vascellari, Marcella Vanzoová a Sissi, Korejka Kim So-Ja a Američané Adam Pendleton a Janine Antoniová.
Přehlídka současného umění Tina B. se poprvé konala loni. Její název je akronymem věty This is not another biennale (toto není žádné další bienále) - pořadatelé se tak vymezují vůči podobným přehlídkám současného umění, které se v ČR konají.
Více informací je na webové adrese www.tina-b.com.