Diskuse k článku: Americké jeepy se šeříky. Plzeňský Convoy of Liberty připomněl osvobození

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 89
  • Poslední: 10.5. 2018 6:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Denemark 6.5.2018 13:27

Líbí se mi vztekající rudá chátra. Prý "ukradli šeříky".)) Nakonec, soudruzi, co vám brání udělat podobnou slávu na počest rudé armády?

J. Novák 7.5.2018 5:00

To byste se vy, ušáčtí vlezdozádelové, podělali vzteky.

M. Chmelíček 7.5.2018 7:25

A ty si na to vem parádní esenbáckou uniformu i s obuškem, fízláku.

J. Novák 9.5.2018 5:03

Hochu, hochu, měl by ses léčit, protože to, co předvádíš, už nejspíš hraničí s obsesí. Hele, Chmelíček, vždy se ti udělají rudé kruhy před očima, když vidíš policajta? Jo, tak to znám, takových jsem pár poslal do kriminálu. A všichni bez rozdílu nadávali na policajty. Kolik máš odsezeno, Chmelíček? A jaká je tvoje zločinecká specializace? Hele, nejsi ty náhodou fláterník, co mermomocní malé děti?

M. Chmelíček 9.5.2018 13:07

To je tak slabé, esenbáku. Ještě nám napiš, jak jsi šel k esenbákům a nevstoupil do strany, lůzre.

J. Novák 10.5.2018 4:43

A jak jsi přišel na to, že jsem nevstoupil do strany? Dáš odkaz, kde jsem něco takového napsal, hloupý kriminálníku?

J. Denemark 10.5.2018 5:11

A stranickou knížku schovanou máš, fízle?

J. Novák 10.5.2018 5:26

Tak o tom nepochybuj, blbečku!

M. Chmelíček 10.5.2018 6:43

Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let už tam nešel nikdo z přesvědčení, ale pouze líní vychcánci, jako esenbák Novák.

J. Křivan 6.5.2018 13:10

Šeříky. Už i ten symbol příjezdu Rudé armády do Prahy stačili ukradnout.

J. Denemark 6.5.2018 13:19

Zalez do nory a podívej se na dobové foto, když vítali Amíky na jihu a západě Čech. Uvidíš tam šeříky taky. Proč? Protože zrovna kvetly a byly po ruce, ty "symbole". Navíc první, koho Pražané šeříky vítali, byli Vlasovci.)

A. Novák 6.5.2018 19:12

V květnu prostě kvete šeřík. Symbol května, nikoli jakékoli armády.

M. Chmelíček 7.5.2018 7:24

Symbol příjezdu Rudé armády do Prahy je ukradené kolo a hodinky.

M. Bárta 6.5.2018 11:21

Je hezké, že Američané osvobodili už svobodnou Plzeň už s českým správcem. Při těch krutých bojích zahynul jeden Američan, kterého zastřelil nějaký odstřelovač z okna.

České děvy radostně roztahovaly nohy, když dostaly čokoládu, cigarety a nylonky od voňavě vymydlených a oholených Američanů. Jen v mém blízkém okolí znám dva potomky z těchto radovánek.

Jen mi při těch oslavách, kde se předvádí americká bojová technika, chybí i tehdejší americké bomby. Mohly by být ozdobeny nějakou krásnou mašličkou, aby to bylo slavnostnější.

D. Martin 6.5.2018 12:44

Ale brepto,jděte do...Ruska:)

Ono západní spojenci osvobodili velkou část Evropy.A na rozdíl od ruských okupantů nedosazovali loutkové vlády lezoucí do zadku Moskvě.Zrůdička Gottwald by mohl vyprávět...A zatímco země pod západním vlivem prosperovaly,pod ruským se chudly a chudly.

A to že Rusové z vlastní vojenské neschopnosti měli velký počet padlých,není důvod je glorifikovat.Ostatně ani Prahu nezachránili od zničení Rusáci,ale Vlasovci a neochota Wehrmachtu na konci války bojovat.

P. Toman 6.5.2018 13:04

Ale brepto, co jim zbývalo, než otevřít druhou frontu, jinak by Rudá armáda došla až Rýnu nebo kam ještě? Navíc na východní frontě vázala Rudá armáda podstatnou část německých vojsk. Bylo to celé dobře vykalkulované. Co se dělo po osvobození je druhá, tragická kapitola našich dějin.

D. Martin 6.5.2018 14:19

Opravdu?

Těžko by Rusák došel k Rýnu když by byl poražen nejpozději 42 .Ono nebýt podpory západu tak by Rusák neměl v čem jezdit,v čem chodit a co žrát.To že jenom možnost invaze blokovala značné síly Německa v okupovaných zemích počínaje Norskem a konče Italii se kremrolím nehodí,já vím :)Nemluvě že Rusák opravdu neporazil Němce v Africe,v Italii atd.Nebýt invaze na Sicii tak by Hitler nemusel přesunout SS při již skoro vítězné bitvy u Kursku a Rusák by opět dostal nařezáno tak jak dostával 3/4 války.

Vtipná je představa jak by Rus bojoval s Japonskem.Z neckového námořnictva CCCP by se se Japonec asi usmál k smrti.Stejně tak je komická představa jak by Ivan ze svými hadraplány bojoval proti Luftwafe kterou by teoreticky neporazila RAW a později USAAF.

v. čajka 6.5.2018 19:15

Oni by ti Rusové dali Němce i bez spojenců. SSSR byl řádně nasycen pomocí od UK a USA až tak od jara 1943 a to už měl na frontě situaci do značné míry ve svých rukou. Před tím to byla pomoc významná, ne však dostatečná. Kurská bitva nebyla v žádné své fázi "skoro vítězná", jen Němci pomalu, ale za značných bojů a ztrát pomalu postupovali. Sověti ale byli tehdá dokonale připraveni, tudíž by to byla porážka i bez vylodění v Sicílii, jen by to bylo odtroubeno o něco později. Zkuste si o té bitvě něco novějšího přečíst. A představte si, že s Japonskem "Rus" bojoval a to dost úspěšně. Ovšem na zemi. Mandžusko osvobodil za týden, což Američané museli řešit demarkačním pásmem na korejském severu. Ivan dokázal od začátku roku 44 i převzít iniciativu ve vzduchu, tady ale opravdu za značného přispění úsilí Britů a Američanů. A RAW je možná strava, ale ne britské královské letectvo.

v. čajka 6.5.2018 19:25

...a ještě k té pomoci: ty nejkritičtější měsíce nedostal SSSR od UK a USA nic, nebo skoro nic. Konvoje se musely naložit, vyplout a doplout, dodávky byly teprve objednávány, lodě byly potápěny, spodní cesta byla teprve vytvářena, o té aljašské nemluvě. Situaci zhoršilo i německé převzetí kontroly nad částí Volhy. Rusové si v té době museli poradit sami.

M. Bárta 6.5.2018 13:04

Vlasov sám měl jedinou starost: dostat se k Američanům. Jeho generál Buňačenko si myslel, že si pomůže, když se 6. května objeví v Praze. Nic zásadním způsobem ovlivnit samozřejmě nemohl, proto také hned táhl k Američanům, protože měl pochopitelně strach z pomsty RA. Měli smůlu, Američani je nepřijali.

Němci chtěli samozřejmě také k Američanům. Američani je, jako své budoucí spolubojovníky, nebombardovali. Obrovské Schornerovy armády, umístěné východně od Prahy, mohly být v klidu. Rusové chtěli v první řadě dobýt Berlín.

Britové a Američané se vylodili až v okamžiku, kdy o výsledku války bylo rozhodnuto, a chtěli zabránit vítězství komunistů především ve Francii a Itálii.

M. Veselý 6.5.2018 10:30

V diskuzi je stále vidět, že komunistické dementy americký konvoj rozčiluje. Například soudruh Čajka je na infarkt.

v. čajka 6.5.2018 10:38

To mne mrzí, že je vám špatně. Slibuji, že příští rok pojedu do Plzně. S mávátkem. Je vám už lépe?

M. Veselý 6.5.2018 10:40

A to vám věřím, že s mávátkem to umíte. Jistě jste mnohokrát nadšeně řval "Ať žije Sovětský svaz!"

P. Toman 6.5.2018 10:45

Veselý, cítíte se dnes duševně zdráv? Podle vašich hysterických komentů o tom silně pochybuji.

M. Veselý 6.5.2018 11:02

Soudruh Pi Toman má zjevně zkreslené představy o hysterii. Ale co jiného od komunisty čekat, že?

P. Toman 6.5.2018 11:08

Umíte taky něco jiného, než ty kteří mají jiný názor než vy, jen urážet a označovat klišé jménem komunista. Po 2 sv. válce byli naši osvoboditelé jak Rusové, tak Američané. To co tady předvádíte vy je jen laciná demagogie podpořená velmi "inteligentním" argumentem o mávání mávátkem a vykřikováním jakéhosi hesla. Nějaký relevantní(víte co to znamená?) argument byste asi neměl, že? Je mi vás tak trochu líto. Ale klidně zůstaňte jednoduše Veselý.

M. Bárta 6.5.2018 12:01

Relevantní argumenty nejsou a ani nemohou být. O to hlasitější musí být pokřik statečných komunistobijců.

Z toho si nic nedělejte, mě také tak označují, přestože mám černé na bílém, že jsem se choval nepřátelsky k politice KSČ s dost negativními dozvuky v práci.

J. Novák 7.5.2018 4:59

Tedy, Veselý, vy to máte v tom životě hodně jšednoduché. Prostě kdo má jiný názor, než máte vy, tak je komunista a hotovo. Trochu to připomíná heslo "kdo nejde s námi, jde proti nám". Hele, když po vás chce maminka, abyste si uklidil v pokojíčku, a vy nechcete, také jí říkáte že je komunistka, co?

J. Čermák 6.5.2018 8:38

Americani nas prijeli osvobodit, Rusove okupovat.

P. Toman 6.5.2018 8:51

Amen!