18. března 2018 10:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tisíce moravských domácností jsou kvůli silnému větru bez elektřiny

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

OLOMOUC Kvůli silnému větru eviduje společnost ČEZ stále ještě dvě desítky poruch na vedení vysokého napětí. Bez elektřiny je aktuálně na 3500 odběrných míst, sdělila v neděli po 16:00 mluvčí společnosti Soňa Holingerová. Dnes dopoledne evidoval ČEZ čtyři desítky poruch, především na Moravě a východě Čech, bez elektřiny bylo 10.000 odběrných míst. Většina dodávek by měla být v neděli obnovena.

„Silný vítr ovšem nadále neustává, problémy máme především v lesních úsecích, kde je to velmi nebezpečné kvůli pádů stromů či větví. Nejvíce problémů máme na Rychnovsku nad Kněžnou, Olomoucku a Přerovsku. Problematická je také lokalita Orlických hor, kde se jedná právě o ony nebezpečné lesní úseky,“ uvedla mluvčí.

V terénu je podle ní maximální počet pracovníků poruchových čet. „Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení, ulomené izolátory,“ uvedla Holingerová.

Výstraha meteorologů před silným větrem pro Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj platí do dnešních 20:00.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.