28. července 2010 15:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Titul Ph.D. z práv v Plzni ztratí maximálně šest lidí, u dvou je to už definitivní

Vysokoškolský diplom | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vysokoškolský diplom | foto: Shutterstock

PLZEŇ Maximálně šest absolventů doktorského studia z plzeňských práv by mohlo nakonec přijít o titul Ph.D. Přestože Západočeská univerzita (ZČU) původně zahájila správní řízení o odebrání titulu s devíti držiteli Ph.D., u třech už ho zastavila. U dalších čtyř osob nyní prověřuje materiály, u zbylých dvou definitivně kývla na odebrání.

"S panem rektorem jsme probírali spisy. Z devíti případů Ph.D. je u dvou evidentní, že přistoupíme ke zrušení diplomu. U třech řízení zastavíme, protože prokázali splnění všech studijních povinností a dostatečnou publikační činnost," uvedl expert na správní právo František Korbel, jenž připravuje pro ZČU podklady.  U čtyřech absolventů doktorského studia pokračuje ještě univerzita v řízení.

Definitivně skončeno zatím není ani prověřování v případě absolventů bakalářského a magisterského studia, ani u držitelů titulu JUDr. U bakalářů zahájila ZČU správní řízení se sedmi absolventy, u čtyřech řízení stopla.

Dále čtěte:

"Skutečně prokázali splnění studijních povinností a předložili chybějící bakalářské práce. U tří pokračujeme v dokazování," dodal Korbel.

Důkazy pro a proti zrušení diplomu také stále ještě hodnotí univerzita u 41 magistrů a u 12 držitelů titulu JUDr. Konečné rozhodnutí u všech typů studia by mělo padnout do poloviny srpna, Korbel připustil možné zdržení.

Dotyčným, u nichž už je o zrušení diplomu jasno, ZČU pošle rozhodnutí.

"Právní stav po zrušení diplomu je takový, že ten student dosud neukončil řádně studium. Už ne rektor, ale fakulta pak bude řešit, co dál," uvedl Korbel. V úvahu přichází dvě možnosti. Buď budou vyloučeni, například pro překročení přípustné doby studia, anebo budou vyzváni ke splnění studijních povinností. Podle Korbela už někteří avizovali, že podají žalobu.

ČTK

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Specialista na pojištění

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Praha, Středočeský kraj