Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Titul umíme slavit nejvíc

Česko

Jak vidí ligu SPARŤAN

Sparta, Baník, Jablonec. Tři týmy si to v sobotu rozdají o pozici nejlepšího týmu letošního ročníku ligy. A karty jsou rozdány jednoduše – pokud zvítězíme, můžeme slavit titul!

Rozhodně by nebylo dobré něco zakřiknout. Zvlášť když mi tipování na těchto řádcích v posledních dvou případech příliš nevyšlo.

Ale Pepo, Martine a milí sparťanští fotbalisté: Kdy jindy nám, svým věrným fanouškům, můžete udělat radost a získat mistrovský titul?

Hrajeme na Letné, přijde plný dům, připravena bude pravá trofej pro mistra ligy a jako soupeř nějaké trápící se Teplice. Hoši, tohle prostě pustit nemůžete! I kdybychom měli vyhrát jen 1:0.

Věřím spíš v pořádnou mistrovskou jízdu – Teplice smázneme ve stylu Chelsea, která minulý víkend přejela Wigan 8:0 – a poté ukážeme celé republice, jak se slaví pětatřicátý titul. Nikdo jiný s tím nemá tolik zkušeností jako my. Co si budeme povídat – po grandiózním triumfu se určitě bude slavit lépe než po ušmudlaném jednobrankovém vítězství. A navíc nebudeme muset poslouchat kecy, že jsme si ten titul nezasloužili. Sparťanští bojovníci, dejte do toho zápasu své železné a nezničitelné srdce a dejte nám po třech letech pocit hrdosti.

A co si budeme povídat, radost z našeho titulu bude mít i muž, jenž bude pohár do rukou Tomáše Řepky předávat – předseda fotbalového svazu Ivan Hašek. A kdo by nechtěl potěšit fotbalového šéfa z nejvyšších? I on na mistrovskou oslavu raději dorazí za námi než případně do Chacharstánu či za panem Peltou do Jablonce.

O autorovi| ALEXANDER TVRDÝ, Autor (24) již od svých raných fotbalových krůčků věděl, že rudá je dobrá. A tak to zůstane navždy.

Autor: