31. ledna 2019 14:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tlapky sobě. Psa zapadlého v hluboké noře zachránil jeho ‚čtyřnohý kolega‘

Dvojice psů, kteří vyvolali záchrannou operaci u rybníku v Plasech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvojice psů, kteří vyvolali záchrannou operaci u rybníku v Plasech. | foto: HZS Plzeňského kraje

PLASY Šťastný konec má příběh ze zvířecí říše, který se odehrál ve středu v Plasech na Plzeňsku. U tamního rybníka zapadl do hluboké nory pes a z podzemí se nemohl dostat ven. Vytáhnout jej museli s pomocí nářadí až hasiči. Ti by se však o něm patrně nedozvěděli nebýt pohotové reakce zatoulaného voříška.

K záchraně zvířete zapadlého u plaského rybníka vyjížděli plzenští hasiči ve středu před polednem. „Po příjezdu na místo se ukázalo, že šlo o psa menšího plemene, který se nejspíš propadl do nory od nutrií, které zde žijí,“ informoval mluvčí tamního hasičského sboru Petr Poncar.

Pes, patrně zlatý retrívr, kterého hasiči vytáhli z nory.
Hasiči psa vytáhli, posléze noru zasypali.

„Pes se pod zemí nemohl otočit a jediný směr, kterým se mohl pohnout byl dopředu,“ popsal s tím, že na jeho přítomnost pod zemí upozornil štěkotem další pes, jenž se nacházel poblíž. Jeho hlasitý projev neunikl pozornosti kolemjdoucí ženě, která následně informovala hasiče.

„Ti tohoto psa uvázali a snažili se prokopat k psíkovi pod zemí. Vystrašené zvíře ale postupovalo norou dál, až se ho podařilo vytáhnout z druhého otvoru na jejím konci,“ popsal záchrannou operaci mluvčí Poncar. Hasiči posléze rozkopanou noru zasypali.

Oba psi byli po úspěšné akci předáni zástupci technických služeb města Plasy.

rsaRobert Sattler

Najdete na Lidovky.cz