18. září 2012 21:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Změny v daňovém balíčku jsou bezvýznamné, míní Tluchoř

Petr Tlučhoř a Ivana Řápková na stranické tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Tlučhoř a Ivana Řápková na stranické tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně | foto: ČTK

PRAHA Rebelující poslanec ODS Petr Tluchoř ve Sněmovně zopakoval, že není připraven hlasovat pro pouhé kosmetické změny ve vládním daňovém balíčku, s nímž kabinet spojil svou důvěru. Navrhované daňové změny jsou levicové, řekl.

Premiér Petr Nečas (ODS) před tím balíček hájil; bez něj prý není možné schválit návrh státního rozpočtu pro příští rok. Tluchoř potvrdil, že v nynějším prvním kole projednávání balíček podpoří.

ČTĚTE TAKÉ:

Je prý připraven vyjednávat a dohodnout se. "Nejsem připraven hlasovat pro kosmetické změny," podotkl poslanec, který s dalšími pěti stranickými kolegy pomohl stejný balíček potopit, když jej vetoval Senát. Vláda předlohu podala znovu.

Tluchoř pokládá návrh daňových změn za "ne příliš povedený a ne příliš významný" soubor opatření. Nečasův kabinet kritizoval za to, že chce opakovaně financovat své záměry zvyšováním daní, které ale podle Tluchoře jako lék na krizi nefunguje. Balíček podle něho není "pravicový a odeesácký", ale "levicový a topácký". Lék na krizi buď ponese značku ODS, nebo nebude fungovat, dodal Tluchoř.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?