Diskuse k článku: To nebyl odboj, ale vraždění, říká o Mašínech legionář

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 162
  • Poslední: 18.8.2011 14:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Cerny 18.8.2011 7:34

mila pani doktorko

ja jsem zase neminil kontext sujetu s vyse zminenym legionarem ale pouze ten aspekt , ze Masinove pri svem uteku zabili take nevineho cloveka . Ja jsem presvedcen , ze ani ja ani Vy byste nebyla schopna zabit nevinneho cloveka  jen abyste mohla realisovat svuj utek z tehdejsiho sedeho , hlouposti nabiteho malickeho Ceskoslovenska . Dobu kdy utikal Masin jsem zazil jen jako dite a tak to nemohu adekvatne posoudit. V dobe kdy jsem emigroval ja asi v r. 75 ale situace v CSR nebyla srovnatelna s dobou protektoratu - kdyz clovek drzel s komunisty hubu a krok , mohl si delat svoji praci relativne bez problemu . I explicitni antikomunisty jako se jim nazyva cesky Klaus potrestali komuniste jen tim , ze mohli pracovat "jen v bance ".Snad nechcete rict ( a ni Vasi pribuzni legionari ) ze by naciste explicitniho antinacistu nechali ze trest " jen pracovat v bance ".

T. Cerny 18.8.2011 7:24

mily pane Group

neemigroval jsem z ekonomickych duvodu ale ani z nejakeho explicitniho antikomunistickeho presvedceni moje nahledy jsou v prvni rade antirasisticke a nemecky nacionalismus povazuji a jsem vzdy povazoval za singularni zlo ktere nema v novodobe hostorii pameti.- hlavne to bylo proto, ze mne komuniste presto ze jsem tehdy ovladal velmi dobre anglictinu a francouzstinu nechteli pustit coby lekare pracovat ani do tehdy realneho Alziru nebo Lybie .V zadnem pripade jsem zadny "odbojar" nebyl ale jenom pouhy zbabelec a konformista jako treba cesky Klaus a 99,9% nas Cechoslovaku. Jinak Vas nahled na soucasne Nemecko je naprosto zkresleny -uzivam si v nasi  EU - tedy i v Nemecku nesmirnou svobodu , toleranci k mensinam vsech barev kuze , nabozenstvi , ras , nikdo u nas nesmi byt diskriminovan pro svoji sexualni orientaci, bohati musi samozrejme platit vyssi danne nez ti s mensimi prijmy-jsem rad ze bi Vy pane Group sympatisujete s romy, cernochy , homosexualy dusevne chorymi stejne jako i s zidy - tedy vesmes skupiny ktere byly nacisty predurceny k eradikaci.Svoboda a socilani spravedlnost  je v nasi EU , tedy i v Nemecku obdivuhodna  .

G. Group 17.8.2011 21:02

Přečetl jsem si diskuzi a nevycházím z údivu

jakýsi doktor, který emigroval z ekonomických důvodů a ještě k našim odvěkým nepřátelům-Němcům se srovnává s odbojáři. Víte pane, my jsme válku nezažili a buďme rádi. Můj otec i děda ve válkách bojovali. Otec byl u Tita a velmi nerad o tom mluvil. Ve válce se dějí hrozné věci a tohle válka byla. Nacisté a potom stalinisté vrhli tuto zemi o desítky let zpět a už nikdy to nedoženeme, nejen životní úroveň ale i kulturu mezi lidmi. Němci dávali penze i příslušníkům SS waffen, gestapa.....uvědomuje se pan lékař německý, mezi jakými pokrytci to žije?

Z. Bureš 18.8.2011 7:32

Re: Vážený pane . . . . .

. . . a uvědomujete si, mezi jakými pokrytci žijeme zde - v ČR - my ???

I zde se dávají penze příslušníkům SS, resp. příslušníkům Lidových milicí !!!

I zde se dávají doživotní renty příslušníkům komunistického gestapa - STB !!!

To vám nevadí ???

L. Šepsová 17.8.2011 12:52

Vážený pane doktore,

Vážený pane doktore, za svým názorem si stojím. O Mašínech jsem nemluvila. Jenom o tom,že když je odsuzuje,člověk,který sice prošel válkou se Svobodou( jako mnozí jiní),ale který se v době,kdy komunisti zavírali a popravovali nevinné lidi,se stal jejich výkonným  práskačem, tak to nedělá obci legionářské vůbec čest.Byla to i doba,kdy mnozí legionáři a pak bojovníci na západní frontě  byli zdatnými Čechy  mučeni  a zavíráni. Mám v příbuzenstvu legionáře,který  odjel z Vladivostoku poslední lodí US Heffron přes Panamu .

V II.sv. válce byl účastníkem nekomunistického odboje a zemřel v Dachau na  zápal plic 13.5.1945,již po osvobození tábora Američany. Kdyby přežil,tak by asi seděl nebo by ho popravili. To,že měli doma zbraně,řekl gestapu zdatný  Čech.Trvám na tom,že to,že za obec legionářskou mluví agent StB,je její ostuda.Ovšem podívejte se, kdo ji vede, v jakých stranách byli a kolik je jim let.   Zdravím  Š

T. Cerny 17.8.2011 10:06

Vazena pani doktorko

take jsem pred 35 lety emigroval dobrodruzne na vodnich lyzich z Jugoslavie do Italie . Kdyby mne ale kdokoli v  jakekoli fazi meho uteku chtel v nem branit , ani na vterinu bych si nehral s potencialni myslenkou  nekoho pritom zabit abych svuj utek mohl uspesne dokoncit. Delam chirugii  jiz 45 let  od me promoce na FVLKU 66 a jsem presvedcen , ze  zabit nevinneho cloveka abych mohl  uspesne dokoncit  nejaky svuj plan , na  tomu musi  byt zcela jiste clovek  geneticky komponovan.

MUDr Prag, Dr.med.Hannover t.cerny

t. david 17.8.2011 16:42

Re: Vazena pani doktorko

Promiňte že narušuji doktorskou diskuzi, ale srovnávat "dobrodružnou" emigraci na vodních lyžích se situací přesvědčených bojovníků proti komunismu ve stalinské ČSR je poněkud zcestné. Někdo bojuje z přesvědčení a nasazuje vlastní život - dokážu pochopit, že se nerozpakuje jiný, "ozbrojený" život, vzít. Ale nedivím se, že to Češi neumějí pochopit, když se už téměř 100 let jenom vzdávají. Čest výjimkám.

L. Šepsová 17.8.2011 20:27

Re: Vazena pani doktorko

Souhlasím. Opravdoví legionáři se při slovech pana Beera musejí v hrobě obracet.

L. Šepsová 16.8.2011 20:02

Ostuda obce legionářské

Jenom k osobě pana  Alexandra Beera.

Prochází několika svazky StB,  naverbován kolem r.1952,krycí jméno Medvěd.  Zdroj ÚSTR   No,připomíná mi to Krylovu píseň: Vrah o morálce  káže...

V. Petrlak 17.8.2011 5:44

Re: Ostuda obce legionářské

senilni bl-b

J. Novák 17.8.2011 6:37

Re: Ostuda obce legionářské

Šebsová je žena, né?

J. Novák 17.8.2011 6:43

Re: Ostuda obce legionářské

Pardon, Šepsová...

M. Klimešová 16.8.2011 19:13

Nečas pojede na pohřeb Mašína

A doma mu to dovolí?Otec kovaný soudruh a STBák matka členka OV  KSČ a Tolja - předseda UV SSM na fakultě.Tak nevím jestli by Mašínové měli radost z takového návštěvníka posledního rozloučení.Přece proti takovým ojovali nebo ne?

Z. Sohorova 17.8.2011 6:24

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Proti takovym jako je pan Necas nebojovali... z tech lidi co byli v csm nebo ssm drtiva vetsina pochopila cemu slouzili jako mladi a nezkuseni lide Pan Necas je politik ktery ocenuje hrdinstvi panu Masinu i jejich cele rodiny.  Proto se postavil verejne za Masiny coz podle meho usudku udelal zcela spravne.

J. Novák 17.8.2011 6:50

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Aha, takže převlékání kabátů je v mezích normy? No, hodně lidí i na této diskusi si myslí něco jiného.

E. Došlík 18.8.2011 1:29

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Sohorova, ty si opravdu do svého slepičího zobáku nevidíš . . .

Z. Bureš 18.8.2011 8:11

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Zavři rudou hubu . . . . Dobytku bolševickej !!!

E. Došlík 18.8.2011 9:36

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Bureši, nic jiného neumíš, než lidem kteří nesouhlasí s takovým imbcilem jako jsi ty jen nadávat? Zmeň si už trochu svůj slovník, jsi opravdu trapný . . .

Z. Sohorova 18.8.2011 13:19

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Jestli je nekdo zde trapny tak jste to vy dosliku primitiv prvni tridy bolsevik prvni tridy bejvalej milicionar prvni tridy smrdutej komunista a udavac STB. Doslik se maskuje uslintanejma pul metrovejma vousama aby ho nikdo nepoznal jinak by ho uz stejne nekdo sekmul zmetka bolsevickyho

E. Došlík 18.8.2011 13:57

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Sohorova, když už tak Došlíku s velkým D, nevím kdo koho uráží, ale tobě kvočno to jde na 1 s hvězdičkou. Vidím, že opravdu z češtiny ti jde jen stále omílané tvé bejvalej miliconár, smrdutej komunista, udavac STB,uslintanejma vousama, zmetka bolsevickeho! To je vše z tvé oplzlé slovní zásoby emigrantské kvočny, a tím si myslíš, že se zviditelníš? Jedině tak před Burešem, a tobě podobných nechutných lidí, kteří neumí nic jiného než nadávat ostatním, kteří třebas jenom trošinku nesouhlasí s jejich názory. Běž už na hřadlo, ať si můžeš rozmyslet co mi opět sdělíš, ale to bude opět to samé, co je navýše uvedených řádcích. . .

Z. Sohorova 18.8.2011 14:52

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Takovej primitiv jako je doslik se pise jen s   d.... Tobe ty troubo nemam co zdelit kdo zde lidem nadava jsi jen ty sam dosliku s malim d Ostravska nulo s pul merovejma zaslintanejma vousama...

Z. Sohorova 18.8.2011 13:15

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

Ja vas upozrnuji jiz naposled abyste nikoho zde neurazel vy primitive

F. Vejr 17.8.2011 18:26

Re: Nečas pojede na pohřeb Mašína

To Petra Nečase spíše ctí, když se projevil jako pravičák. Za rodiče nikoho nesuďte! Důležité je jaký je kdo dnes, když pozřel pravdu. Vidím ho jako dnes při projevu pohřbu nad rakví " toho třetího" - Milana Paumera v divadle zámku v Paděbradech. Jeho projev a projev Sindy Mašínové a Mirky Němcové byly silnými projevy. Věřte, že by Mašínovi byli rádi kdyby přijel, ale pojede jen Saša Vondra a vyjádří soustrast i za nás slušné lidi. 

K. Pavel 16.8.2011 17:02

hrdinove

Ja tomu fakt nerozumim. Cechy maji konecne hrdiny a nevazi si jich.

J. Novák 16.8.2011 16:51

Mašínové nebyli nic jiného,

než teroristé. A proti terorizmu se bojuje i dnes, že? Nebo je správné, že při sebevražedných atentátech hynou civilisté? Že se najde magor, který vyjede na ostrov a tam postřílí desítky mladých lidí? To, co udělali Mašínové, lze zcela jistě přirovnat k tomu, když prchá z věznice vězeň a  při tomto svém útěku naprosto chladnokrevně zavraždí příslušníky vězeňské služby. V případě Mašínů je na jejich zločinech ještě horší to, že ti vrahové s naprostým klidem zavraždili člověka, kterého nejprve svázali. To je prasárna, jinak se to nazvat nedá. Pokud to chceme nazývat jinak, tak bychom také měli osvobodit třeba i manžele Stodolovi.

V. Dostál 16.8.2011 17:48

Re: Mašínové nebyli nic jiného,

Vězeň, který prchá z vězení byl odsouzen soudem. Který soud odsoudil nás všechny k tomu být tady 40 let za dráty? Vaše přirovnání poněkud kulhá, nemyslíte?

R. Hledík 16.8.2011 20:21

Re: Mašínové nebyli nic jiného,

soudruhu Nováku--- pletete si pojmy, sprostý vrah a současně krutý zloděj není shodný s člověkem, který odpovídá na bolševickou zteč --- a kulky --- kulkami !!! Víte, kolikrát bylo na Mašíny, utíkajícími z bolševického ráje do kapitalistického pekla, vůbec brutálně a bezohledně vystřeleno ????

E. Seibert 16.8.2011 21:29

Re: Mašínové byli hrdinové

Ano podřízli SNBáka, , sluhu komančů. Měli jich podříznout tisíce a tobě kou le, abys nemohl dělat děti s tak hloupými názory, jako máš ty

J. Novák 17.8.2011 6:42

Re: Mašínové byli hrdinové

Muhehe, děti mám tři! Na kolik ses zmohl ty, nenávistný exote? Víš, kolik ještě dnes slouží u PČR bývalých členů KSČ a nikomu to nevadí, protože patří mezi to nejlepší, co u této služby je?

t. david 17.8.2011 16:47

Re: Mašínové byli hrdinové

Pane Novák, směšujete jablka a hrušky, 50. léta a 21. století... Je také rozdíl mezi řadovým členem a funkcionářem, mezi řadovým "spolupracovníkem" z donucení a práskačem. Řešit 50. černobílá léta (ale i 70. černo-šedo-bílá) dnešní optikou nejde.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...