Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚To si ten trestně stíhaný estébák dovolil hodně.‘ Kalousek na Babiše podá žalobu

Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek. | foto: ČTK

PRAHA Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek nakonec podá na předsedu vlády Andreje Babiše žalobu kvůli jeho výrokům před hlasováním o důvěře vládě v noci ze středy na čtvrtek, kdy ho předseda hnutí ANO mimo jiné nazval „ožralou“ a „zlodějem“. Babiš se ve čtvrtek odmítl omluvit a proto chce Kalousek spor řešit soudně.

„Celou záležitost předám velmi brzy svému právnímu zástupci, sněmovnu tím zatěžovat nechci. Tohle mu nesmí jen tak projít,“ řekl Kalousek pro Lidovky.cz. „Je to poprvé, co si někdo v historii na půdě sněmovny dovolil někoho křivě obvinit ze smrti lidí. To si ten trestně stíhaný estébák dovolil hodně,“ dodal.

Babiš se totiž ve čtvrtek odmítl omluvit za své výroky před hlasováním o důvěře vládě. „Pan Kalousek mne uráží permanentně, stačí se podívat na jeho Twitter, jak sprostě mne uráží. Urážel i moji rodinu, a jsou momenty, kdy si to zkrátka nenechám líbit,“ uvedl. Dodal, že existují nahrávky, na kterých Kalousek není schopen mluvit, protože má v sobě dvě nebo tři promile. „Pro mne vždycky to byl symbol korupce,“ řekl Babiš. 

Kontroverzní výrok o kauze s padáky Kalouskovi vadí nejvíc

„Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech,“ prohlásil mimo jiné Babiš poté, co ho předseda poslaneckého klubu TOP 09 obvinil, že křivě přísahal na své děti v kauze Čapí hnízdo. Kalousek poté vyzval Babiše k omluvě s tím, že se ještě během jeho projevu podrobil zkoušce na přítomnost alkoholu v krvi, která byla negativní. 

12.července 2018 v 17:22, příspěvek archivován: 15.července 2018 v 14:11

Premiér Babiš v Bruselu tvrdil novinářům, že jsem urážel jeho rodinu. Zdůrazňuji, že to jsem nikdy https://t.co/ohMDWJNFW6, že @AndrejBabis křivě přísahal na zdraví vlastních dětí, není informace o nich, ale o něm. Z charakterového hlediska tak vážná, že s důvěrou vládě souvisí.

Kontroverzní výrok zazněl z Babišových úst o zakázce na padáky, kterou Kalousek údajně podepsal ještě jako náměstek ministra obrany, kterým byl v letech 1993 až 1998. „On rozkrádal ministerstvo obrany a zabil lidi přes padáky,“ hřímal Babiš v reakci na další obvinění z členství v STB. 

Kalousek předtím premiérovi taky řekl, že „kňourá a fňuká“ a řekl mu, že chlap mluví i s lidmi, kteří mají jiný názor. „Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor,“ zdůraznil Kalousek. Babiš pak prohlásil, že šel za lidmi, kteří před budovou sněmovny demonstrovali, ven a chtěl jim ukázat článek, ve kterém se píše o spolupráci, kterou údajně chtěl v roce 2006 Kalousek ještě jako předseda lidovců navázat s komunisty. 

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...