Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Zemřel bývalý místopředseda lidovců. Tomáši Kvapilovi bylo 66 let

Bývalý místopředseda KDU-ČSL Tomáš Kvapil v roce 2001. (26. května 2001) foto: Profimedia.cz

Zemřel bývalý místopředseda lidovců Tomáš Kvapil. O úmrtí šestašedesátiletého politika na Twitteru informoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, informaci později potvrdil současný předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Kvapil působil jako lidovecký místopředseda v letech 1999 až 2003.
  11:17

Kvapil do KDU-ČSL vstoupil na začátku 90. let. O dva roky později se stal náměstkem primátora Olomouce, odkud sám pocházel. Z postu náměstka ministra pro místní rozvoj se v roce 1997 vyhoupl do ministerského křesla ve druhé vládě Václava Klause. Ministrem pro místní rozvoj byl do ledna 1998.

Dva roky poté, co se Kvapil stal 1. místopředsedou poslaneckého klubu lidovců, ho ve věku třiapadesáti let zasáhla mozková mrtvice. V lednu 2009 byl ve vážném stavu hospitalizován ve fakultní olomoucké nemocnici, kde ho lékaři museli udržovat v umělém spánku. V dubnu téhož roku začal Kvapil po zákroku na pražské Homolce jednoslovně komunikovat.

Poslancem Kvapil zůstal do voleb v roce 2010.

Autor:

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....

Mohlo by vás zajímat