Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tomeček musel vykopnout okno

Česko

Ladislav Lála komentuje pro LN Rallye Dakar

Jestliže v pondělí v Jacobacci spadly večer teploty pod deset stupňů, v úterý sluníčko pořádně topilo a ještě tak ztížilo náročnou čtvrtou etapu.

Zatímco tovární týmy v kategoriích auto i moto jedou svou vlastní ligu, na druhém pólu výsledkových listin dochází k výraznému úbytku počtu účastníků a to nás teprve ty opravdu náročné etapy letošního ročníku čekají.

Dakar už skončil pro Ivo Kaštana, který se vstříc výzvám Jižní Ameriky vydal na maličkém motocyklu zvaném pitbike.

„Byl to můj devátý a poslední Dakar,“ prohlásil již v bivaku spokojeně vypadající motorkář.

Špatně dopadl další český biker Dušan Randýsek, který v rychlostní zkoušce havaroval a skončil po převozu helikoptérou v nemocnici se zlomenou rukou a dalšími zraněními. Projíždějící čtyřnásobný dakarský šampion Josef Macháček jako první na místě nehody kolegiálně zastavil a o svého týmového parťáka se postaral. Přitom si ani na Iritracku neodmáčkl strávený čas, který by mohl v cíli etapy dodatečně reklamovat.

Technické problémy postihly rovněž truckera Martina Macíka, Kvůli porouchané převodovce už nemohl dál pokračovat.

Nepříjemná patálie postihla také tatru Tomáše Tomečka, respektive její přední okno. Po střetu s ptákem musela posádka sklo vykopnout a pokračovat dále jen s „lyžařskými brýlemi“.

Zajímá vás, jak oslovuje Viktor Chytka svého spolujezdce, poslance a pražského radního v jedné osobě Jiřího Janečka? „Říkám mu prostě úředníku,“ sdělil tajně Chytka.

Přesun do bivaku v Neuquenu dal tentokrát řádně zabrat i novinářům a organizátorům. Kdo neměl pohon 4x4, ten dříve nebo později uvázl v hlubokém měkkém prachu.

Posádka vozu pod taktovkou Karla Lopraise dvě hodiny vyprošťovala skupinu českých a slovenských výletníků, kteří se vydali v minibusu do opravdu těžkého terénu. „Nezkušenost může v neznámém terénu dostat kohokoliv do opravdu svízelné situace,“ uvedl pro Lidové noviny Karel Loprais.

„Do terénu patří terénní auto, ale lidé si musí pomáhat, tím spíše, když jsou to krajané.“

O autorovi| Ladislav Látal, Autor jede v doprovodném voze Loprais Tatra teamu

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...