6. března 2017 19:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

TOP 09 chce ve volbách obhájit alespoň 12 procent. Stejně jako v roce 2013

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA TOP 09 chce na podzim ve sněmovních volbách přinejmenším obhájit výsledek z roku 2013, kdy získala 12 procent hlasů. V pondělí to při představení dlouhodobého programového dokumentu strany Vize 2030 v Praze řekl její předseda Miroslav Kalousek. Odmítl přitom tvrzení, že TOP 09 skomírá. V aktuálních průzkumech se podpora TOP 09 pohybuje kolem 6,5 procenta.

Podle Kalouska stranu sice zasáhla loňská porážka v krajských volbách, do těch sněmovních ale půjde sebevědomě. „Volby, které budou letos na podzim, pro nás dopadnou úspěšně,“ prohlásil. „Pod 12 procent nejdeme. Samozřejmě víme, že si to musíme tvrdě odpracovat každodenní komunikací s veřejností a přesvědčováním o tom, že naše cesta je správná, že naše zásady jsou správné,“ řekl Kalousek.

Podle něj je TOP 09 jediná česká pravicová strana, která je jasně proevropská. Také podle něj jako jediná strana jednoznačně vylučuje vládní spolupráci s hnutím ANO vicepremiéra Andreje Babiše, která by podle něj znamenala podporu oligarchie.

TOP 09 v pondělí v Praze jako v druhém kraji představovala občanům svůj dlouhodobý strategický dokument. Na základě podobných diskusních setkání v dalších měsících by podle Kalouska měl vzniknout konkrétní program pro letošní volby, který bude z Vize 2030 vycházet. Už dříve Kalousek řekl, že by strana měla svůj program představit v polovině roku.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz