Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TOP 09: Pokud je mezi podezřelými Nagyová, premiér musí skončit

Česko

  11:40aktualizováno  12:16
PRAHA - Koaliční strana TOP 09 chce hlavu Petra Nečase (ODS), pokud se ukáže, že jednou z hlavních aktérek rozsáhlého zatýkání je premiérova blízka spolupracovnice Jana Nagyová. Případ přirovnává ke kauze svého exministra Drábka a jeho náměstka Šišky.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a ministr financí Miroslav Kalousek po zasedání předsednictva strany. foto: ČTK

TOP 09
Pokud se potvrdí elementární podezření na Janu Nagyovou jako nejbližší spolupracovnici premiéra Petra Nečase, tak by to mělo znamenat premiérův automatický konec," sdělilo LN několik zdrojů z vedení TOP 09. "Je to ten samý případ jako u ministra Drábka a jeho náměstska Šišky.

Jan Kubice (ministr vnitra)
O tom případu více nevím, a ani kdybych věděl, tak bych říci nemohl. Mně volal po vládě policejní prezident Martin Červíček. Proto jsem byl u toho příchodu na Úřad vlády účastný. Ale nebyl to policejní zásah. Státní zástupci a policista za předsedou vlády přišli "za účelem úkonu trestního řízení.

Miroslava Němcová (Předsedkyně Poslanecké sněmovny, ODS)
Pro mě je to závažná informace, nevzpomínám si, kdy by takto do Úřadu vlády, pokud je to potvrzená informace, policie vstoupila.

Bohuslav Sobotka (předseda ČSSD)
ČSSD pokládá zveřejněné informace médií o zásahu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v budově úřadu vlády a o údajném zadržení řady představitelů ODS za velmi závažné. Pokládáme za nezbytné, aby se k celé situaci co nejdříve oficiálně vyjádřili představitelé policie a státního zastupitelství.

Jiří Paroubek (předseda LEV 21)
Jedná se o první krok k hlasování o nedůvěře vládě. Nikdy v historii Československa policie nezasahovala na Úřadu vlády, jako by to byla peleš lotrovská

Vojtěch Filip (předseda KSČM)
Policejní zásah nemá v Československu ani v České republice obdoby, je to opravdu ojedinělé, ani v okolních státech bych nic podobného nenašel.

Autoři: , ,

Mohlo by vás zajímat