Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TOP 09: Pokud je mezi podezřelými Nagyová, premiér musí skončit

Česko

  11:40aktualizováno  12:16
PRAHA - Koaliční strana TOP 09 chce hlavu Petra Nečase (ODS), pokud se ukáže, že jednou z hlavních aktérek rozsáhlého zatýkání je premiérova blízka spolupracovnice Jana Nagyová. Případ přirovnává ke kauze svého exministra Drábka a jeho náměstka Šišky.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a ministr financí Miroslav Kalousek po zasedání předsednictva strany. foto: ČTK

TOP 09
Pokud se potvrdí elementární podezření na Janu Nagyovou jako nejbližší spolupracovnici premiéra Petra Nečase, tak by to mělo znamenat premiérův automatický konec," sdělilo LN několik zdrojů z vedení TOP 09. "Je to ten samý případ jako u ministra Drábka a jeho náměstska Šišky.

Jan Kubice (ministr vnitra)
O tom případu více nevím, a ani kdybych věděl, tak bych říci nemohl. Mně volal po vládě policejní prezident Martin Červíček. Proto jsem byl u toho příchodu na Úřad vlády účastný. Ale nebyl to policejní zásah. Státní zástupci a policista za předsedou vlády přišli "za účelem úkonu trestního řízení.

Miroslava Němcová (Předsedkyně Poslanecké sněmovny, ODS)
Pro mě je to závažná informace, nevzpomínám si, kdy by takto do Úřadu vlády, pokud je to potvrzená informace, policie vstoupila.

Bohuslav Sobotka (předseda ČSSD)
ČSSD pokládá zveřejněné informace médií o zásahu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v budově úřadu vlády a o údajném zadržení řady představitelů ODS za velmi závažné. Pokládáme za nezbytné, aby se k celé situaci co nejdříve oficiálně vyjádřili představitelé policie a státního zastupitelství.

Jiří Paroubek (předseda LEV 21)
Jedná se o první krok k hlasování o nedůvěře vládě. Nikdy v historii Československa policie nezasahovala na Úřadu vlády, jako by to byla peleš lotrovská

Vojtěch Filip (předseda KSČM)
Policejní zásah nemá v Československu ani v České republice obdoby, je to opravdu ojedinělé, ani v okolních státech bych nic podobného nenašel.

Autoři: , ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat