18. ledna 2015 15:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Topolánek je manažerem přepravce plynu Eustream patřícího Křetínskému a J&T

Mirek Topolánek při výpovědi u pražského městského soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek při výpovědi u pražského městského soudu. | foto: Michal Šula, MAFRA

PRAHA Bývalý premiér Mirek Topolánek se v prosinci stal manažerem monopolního slovenského přepravce plynu Eustream. Na starost bude mít rozvoj vztahů s veřejností. V pondělním vydání o tom informuje týdeník Euro.

Eustream patří do Energetického průmyslového holdingu (EPH), který vlastní podnikatel Daniel Křetínský a finanční skupina J&T. Topolánek ve strukturách EPH zastává už několikátou funkci.

„Mirek Topolánek má možnost komunikovat v Bruselu a s představiteli států,“ vyjmenoval jeho přednosti ředitel marketingové komunikace EPH Daniel Častvaj. Angažování bývalého předsedy vlády podle Eura souvisí s projektem plynovodu Eastring, který by umožnil z německého trhu zásobovat Balkán.

PSALI JSME:

Topolánek v rámci EPH vystřídal řadu postů. Loni skončil v dozorčí radě německé hnědouhelné a elektrárenské společnosti Mibrag, nepůsobí už ani v slovenské firmě Nafta, jež spravuje zásobníky plynu na Slovensku. 

Aktuálně je podle Eura vedle pozice v Eustreamu stále šéfem dozorčí rady Elektráren Opatovice, které rovněž patří do EPH. Kromě toho je Topolánek předsedou Teplárenského sdružení ČR a spoluvlastní výrobce řídicích systémů pro petrochemii VAE Controls.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!