7. listopadu 2017 15:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Topolánek sestavuje tým. Na Hrad mu má pomoci někdejší zastupitelka Kloudová

Někdejší pražská zastupitelka Gabriela Kloudová v roce 2012. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Někdejší pražská zastupitelka Gabriela Kloudová v roce 2012. | foto: ČTK

PRAHA Prezidentský kandidát Mirek Topolánek se pustil do předvolební fušky. Expremiér začal skládat svůj tým, který mu má pomoci dobýt Pražský hrad. Jedním ze základních kamenů Topolánkova pracovního kolektivu bude podle zjištění LN jeho kamarádka a dosavadní analytička v kabinetu vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) Gabriela Kloudová.

„Gabriela Kloudová je v týmu,“ potvrdil LN Topolánek. V jeho týmu by měla mít na starosti mimo jiné administrativu, o kterou se podle zdrojů LN stará již nyní.

Někdejší pražská zastupitelka a členka ODS bývala Topolánkovou pravou rukou již v době Topolánkova premiérství (2006 až 2009). Občanské demokraty následně opustila a v roce 2013 kandidovala za proklausovský blok Hlavu vzhůru. Jenže projekt vedený Janou Bobošíkovou ve volbách propadl.

Kloudová však nemusela smutnit, neboť již v následujícím roce se dostala opět do nejvyšších politických pater. Spolu se svým bývalým kolegou z Topolánkova kabinetu Martinem Schmarczem nastoupila do úřadu místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka.

Kloudová patří k protřelým figurám tuzemské politiky. Kromě vládní úrovně poznala i scénu pražského zastupitelstva, kde měla blízko například k vlivnému sociálnímu demokratovi Karlu Březinovi.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz