Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Topolánek sestavuje tým. Na Hrad mu má pomoci někdejší zastupitelka Kloudová

Česko

  15:32
PRAHA - Prezidentský kandidát Mirek Topolánek se pustil do předvolební fušky. Expremiér začal skládat svůj tým, který mu má pomoci dobýt Pražský hrad. Jedním ze základních kamenů Topolánkova pracovního kolektivu bude podle zjištění LN jeho kamarádka a dosavadní analytička v kabinetu vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) Gabriela Kloudová.

Někdejší pražská zastupitelka Gabriela Kloudová v roce 2012. foto: ČTK

„Gabriela Kloudová je v týmu,“ potvrdil LN Topolánek. V jeho týmu by měla mít na starosti mimo jiné administrativu, o kterou se podle zdrojů LN stará již nyní.

Někdejší pražská zastupitelka a členka ODS bývala Topolánkovou pravou rukou již v době Topolánkova premiérství (2006 až 2009). Občanské demokraty následně opustila a v roce 2013 kandidovala za proklausovský blok Hlavu vzhůru. Jenže projekt vedený Janou Bobošíkovou ve volbách propadl.

Kloudová však nemusela smutnit, neboť již v následujícím roce se dostala opět do nejvyšších politických pater. Spolu se svým bývalým kolegou z Topolánkova kabinetu Martinem Schmarczem nastoupila do úřadu místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka.

Kloudová patří k protřelým figurám tuzemské politiky. Kromě vládní úrovně poznala i scénu pražského zastupitelstva, kde měla blízko například k vlivnému sociálnímu demokratovi Karlu Březinovi.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat