5. listopadu 2017 22:17, aktualizováno  22:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vulgarita a nedostatek respektu jako Zeman. Topolánkova kandidatura je špatný vtip, řekl Drahoš

Jiří Drahoš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Drahoš | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Prezidentský kandidát a bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš se nekompromisně vyjádřil k úmyslu Mirka Topolánka kandidovat v prezidentských volbách. Mimo jiné to označil za špatný vtip. Topolánek svou kandidaturu potvrdil v neděli.

„Takže Mirek Topolánek chce kandidovat na prezidenta. Podle svých slov nás chce zachránit před Zemanem. Přitom představuje přesně to samé, co současný prezident. Hrubost, vulgarita a nedostatek respektu k názorovým odpůrcům, to tyto dva matadory české politiky spojuje. A jeho nejbližší spolupracovník Marek Dalík zítra nastupuje do vězení. Ta kandidatura je pro mě zkrátka špatný vtip,“ napsal Drahoš na svém facebookovém profilu.

Expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek svou kandidaturu oznámil v neděli a své rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné situací po volbách do Sněmovny a spojenectvím Zemana a předsedy ANO Andreje Babiše. Řekl rovněž, že mezi uchazeči o prezidentskou funkci chybí „silný politický kandidát, který nepochybně tu funkci zvládne“. Pro svou nominaci chce prý získat podporu od senátorů různých frakcí.  Topolánkovo rozhodnutí uvítali zástupci pravicových stran.

dkDavid Krkoška, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz