Torres dvakrát překonal Čecha

Nedvědův gól neodvrátil prohru Juventusu * Baroš se trefil za Galatasaray Istanbul popatnácté v sezoně

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Fotbalisté Liverpoolu ve šlágru 24. kola anglické ligy udolali oslabenou Chelsea 2:0, obě branky dal v závěru utkání španělský útočník Fernando Torres. Chelsea, v jejíž brance dlouho držel čisté konto český brankář Petr Čech, jenž vyřešil řadu závarů a jednou jej zachránilo břevno, hrála půl hodiny v deseti bez přísně vyloučeného Franka Lamparda za nebezpečný skluz. Liverpool snížil náskok vedoucího Manchesteru United na dva body a třetí Chelsea utekl na rozdíl tří bodů.

Vítězství Manchesteru United 1:0 nad Evertonem přineslo Edwinu van der Sarovi dvanácté čisté konto v řadě. Po překonání rekordu Premier League, který před ním držel český gólman Petr Čech, překonal nizozemský brankář i absolutní anglický rekord. Ten měl od sezony 1978/79 v držení Steve Death z Readingu. Anglický brankář držel neprůstřelnost 1103 minut, Van der Sar nepustil gól už 1122 minut. ŘÍM Po prvním poločase fotbalisté Juventusu Turín doma nad Cagliari ještě vedli, po 90 minutách se z překvapivého vítězství 3:2 radovali hosté. Na jejich první branku Juventus stačil odpovědět, na 1:1 vyrovnal v 31. minutě po rohovém kopu středopolař Sissoko, druhou branku Turínských zaznamenal před koncem půle Pavel Nedvěd trefou přesně k tyči. Druhý poločas už ale patřil hostím. Cagliari počtvrté v řadě zvítězilo, Juventus podruhé po sobě nebodoval.

BERLÍN Jen krátce vydržel Hamburk, který v pátek zdolal Bayern 1:0, na první příčce bundesligy. Na ni se vrátil tým Hoffenheimu, který porazil Chotěbuz 2:0. Skóre prvního zápasu na novém domácím stadionu Rhein-Neckar Arena otevřel po půlhodině hry útočník Ba. Druhou trefu přidal při debutu v týmu nováčka bundesligy Sanogo, který hostuje do konce sezony z Brém. Prohře Chotěbuzi nezabránil ani český reprezentant Jan Rajnoch, který je v německém celku na hostování z Mladé Boleslavi. Při bundesligové premiéře na místě defenzivního záložníka odehrál celý zápas.

Berlínská Hertha doma porazila 2:1 Frankfurt a díky lepšímu skóre se posunula na druhou příčku před Hamburk. Hvězdou zápasu byl srbský útočník Pantelič, který vstřelil dvě branky. Útočník Frankfurtu Martin Fenin svého reprezentačního kolegu v brance domácích Jaroslava Drobného nepřekonal.

Stuttgart porazil 2:0 poslední Mönchengladbach. V záloze domácích odehrál 80 minut Jan Šimák, stejný čas strávil v dresu poražených Tomáš Galásek, který se vrátil do Německa po půlroce v Ostravě. ISTANBUL Patnáctým ligovým gólem v sezoně pomohl Milan Baroš Galatasarayi Istanbul k vítězství 2:0 na hřišti Denizlisporu. Český útočník se prosadil už v deváté minutě, pojistku přidal v 72. minutě jeho kolega z útoku Nonda.

BRUSEL Stého ligového gólu v kariéře se dočkal Stanislav Vlček, a vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. Jubilejní trefu zaznamenal při vítězství svého Anderlechtu 3:1 nad Kortrijkem. V 51. minutě vyrovnal, jeho spoluhráči pak přidali ještě další dvě branky.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...