Úterý 11. srpna 2020svátek má Zuzana 29 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Toto je poslední chyba, která se stala, věří Langer

Ivan langer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan langer | foto: ČTK

PRAHA „Dlouhodobá síla ODS je ve schopnosti vstřebat odlišné názory a shodnout se na tom, kudy půjdeme a co je náš cíl,“ řekl Ivan Langer, šéf volebního štábu.

Jak jednání probíhalo?
Bylo věcné a klidné a vážné, protože jsme hledali optimální způsob, jak se vypořádat s celou situací, a to co možná co nejvíce standardně. Všichni si uvědomujeme klady a zápory toho řešení, ale shodli jsme se jednoznačně, že pro nás je cílem možnost prezentovat náš program a absolutním cílem pak je uspět proti Paroubkově sociální demokracii a jeho vládě s podporou komunistů.

Proč z tohoto setkání neodchází Přemysl Sobotka v klidu?
Tak sešli se zde lidé, kteří mají své názory, a já považuji za dlouhodobý důkaz síly ODS schopnost vstřebat odlišné názory a shodnout se na tom, kudy půjdeme a co je náš cíl.

S jakým osobním názorem jste na jednání šel vy?
To v tuto chvíli není až tak podstatné. Pan předseda jasně řekl, a desetihodinové jednání je toho jasným důkazem, že jednání bylo opravdu složité a že jsme měli odlišné názory. Ale shodli jsme se na tom, co zaznělo. Rozhodnutí, má-li být standardní, bylo a je pouze na předsedovi ODS a my jsme jasně řekli, že mu říkáme svůj názor a respektujeme jeho finální rozhodnutí, a tak se také stalo.

Proč by nebylo lepší jít do voleb s nějakým krizovým manažerem než s Mirkem Topolánkem?
To už mi prosím nechte na zítřek. Protože i v tomto případě platí, že ráno je moudřejší večera. Jdu se setkat s panem předsedou jako šéf kampaně a budeme pracovat na tom, aby kampaň byla co nejúčinnější.

Jakou strategii zvolíte na zahlazení této celé situace?
Cíl je jasný. Chceme prezentovat program a stranu jako jedinou schopnou, která je připravená a dostatečně erudovaná na to, aby zvládla klíčové výzvy pro občany České republice. To je boj s nezaměstnaností, boj proti zneužívání sociálních dávek, podpora podnikání a boj proti bankrotu, který představuje sociální demokracie.

Jak voliče přesvědčíte, že jste jednotná strana?
ODS je stranou, která má zhruba 30 tisíc lidí. Jsou to lidé, kteří mají svůj názor a nebojí se ho říci nahlas. Historie ODS ale také ukazuje, že jsme schopni prezentovat dostatek vnitřní síly, jednak naslouchat těm hlasům, vstřebat je, přijmout řešení a hlavně poučit se z chyb. A já věřím, že toto je poslední chyba, která se stala, a že jsme náležitě poučeni.

Nebojíte se, že pan Topolánek udělá další "úlet"?
Nebojím.

Padl i návrh, kdo by mohl Mirka Topolánka nahradit?
Diskutovali jsme všechny možné varianty a Mirek Topolánek říkal, že vnitřně připouštěl i variantu, že dnes odejde z funkce. Prosím respektujte fakt, že výsledek je, jaký je, to je nejpodstatnější.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Golfová noha: Příběh Elišky, která se s ortopedickou vadou bude potýkat celý život
Golfová noha: Příběh Elišky, která se s ortopedickou vadou bude potýkat celý život

Ročně se v Česku narodí až 200 dětí s ortopedickou vadou nazývanou golfová noha. Jedná se o vrozenou vadu, kterou lékaři většinou odhalí už v...