2. února 2019 18:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tragédie v nákupním centru Palladium. Muž po pádu z druhého podlaží zemřel

Interiér obchodního centra Palladium. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Interiér obchodního centra Palladium. | foto: Lidové noviny

Mladý muž se v sobotu odpoledne zřítil z druhého podlaží obchodního centra Palladium na náměstí Republiky v centru Prahy, pád nepřežil. Okolnostmi tragické události se zabývají policisté, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté podle něj přijali kolem 17:15 na tísňové lince hlášení o pádu muže z velké výšky. „Už při telefonátu na tísňovou linku bylo zřejmé, že muž je v ohrožení života. Operátorka proto ve spolupráci s laiky započala po telefonu asistovanou neodkladnou resuscitaci. Naše posádka bohužel po příjezdu na místo konstatovala, že muž následkem pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ řekla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Obchodní centrum Palladium.

Obchodní centrum Palladium.

Na místo dorazily i dvě jednotky pražských hasičů, kteří policistům a zdravotníkům při zásahu pomáhali. Část nákupního centra byla kvůli tragické události uzavřena.

Palladium má 11 pater, z toho pět s obchody, tři patra kanceláří a tři patra parkovacích stání. Bývalá kasárna Jiřího z Poděbrad fungují jako obchodní centrum od roku 2007.

02.února 2019 v 18:30, příspěvek archivován: 02.února 2019 v 18:46

Z důvodu tragické události byla uzavřena část nákupního centra.

ČTK
O. Svatý Palachiáda? 23:26 2.2.2019
J. Krajíček Pablbe. 4:14 3.2.2019
Uplnej Vypatlanec me to prijde ftipny 9:35 3.2.2019

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na Lidovky.cz