8. srpna 2018 8:02, aktualizováno  12:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tragédii nepřežili tři lidé. U Doks se střetl kamion s osobním autem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 30Diskuse
U Doks na Českolipsku se ve středu ráno střetl kamion s osobním vozem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U Doks na Českolipsku se ve středu ráno střetl kamion s osobním vozem. | foto: ČTK

Doksy (Českolipsko) Tragická nehoda zablokovala ve středu dopoledne silnici 38 u Doks na Českolipsku. Osobní vůz se tam čelně střetl s kamionem. Uvnitř auta zemřeli přímo na místě řidič osobního vozu a jeho spolujezdkyně, třetí ženu se hasiči s profesionálními zdravotníky snažili resuscitovat, ale bohužel neúspěšně. V osobním voze jeli ještě dva lidé, které museli hasiči vyprostit. Oba skončili ve vážném stavu v liberecké nemocnici.

Nehoda se stala zhruba deset minut před 07:00. Na frekventované silnici 38 nedaleko Doks se střetl nákladní automobil s plně obsazeným osobním vozem Škoda Rapid. „Došlo k čelnímu střetu, okolnosti nehody jsou stále v šetření,“ řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Nehoda na celé dopoledne zablokovala provoz na frekventované komunikaci z České Lípy na Mladou Boleslav. Policie dopravu odkláněla přes Doksy a Ralsko. „Provoz byl obnoven v 11:40,“ doplnila Suchánková.

Nehoda je podle policejní mluvčí o to tragičtější, že zemřeli mladí lidé. Obětí jsou dvě dívky ve věku 23 a 26 let a 27letý řidič auta. Další dva muži ve věku 26 a 47 let byli převezeni do nemocnice. Řidič kamionu vyvázl bez zranění, je ale podle Suchánkové v šoku, a proto byl na místo povolán psycholog.

„Dvě osoby zemřely na místě, kde lékař konstatoval úmrtí pro zranění neslučitelná se životem. Jedna osoba byla resuscitována, ale bohužel neúspěšně,“ doplnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Jeden muž byl napojen na umělou plicní ventilaci a letecky transportován na traumacentrum do Liberce, dalšího se středně těžkým poraněním transportovala do Liberce pozemní posádka.

Na frekventované silnici 38 nedaleko Doks na Českolipsku se 8. srpna 2018 ráno střetl kamion s osobním vozem.
Na frekventované silnici 38 nedaleko Doks se střetl nákladní automobil s plně obsazeným osobním vozem Škoda Rapid.

V Libereckém kraji je to letos nejtragičtější dopravní nehoda a patří k nejvážnějším v celém Česku. Víc obětí si vyžádala jen červencová nehoda u Bohuňovic na Olomoucku. I tam se střetl nákladní automobil s osobním. Na místě zemřeli dva dospělí a jedno dítě. Druhé dítě bylo s těžkým zraněním převezeno do brněnské nemocnice, kde ale později také zemřelo. Tři mrtvé si vyžádala havárie autobusu, která se stala v lednu u Horoměřic u Prahy.

ČTK
  • 30Diskuse
Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?
Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní rodinný dům se zahradou. Sen si mohla splnit, když si jeho manželka našla po mateřské dobře placenou práci, a finanční rozpočet rodiny se tak zvýšil. Stavba rodinného domu na klíč mohla začít.

Najdete na Lidovky.cz