20. května 2017 10:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Traktorista na Orlickoústecku zemřel v lisu na balíky sena, jeho tělo vyprostili hasiči

Hasiči. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči. (Ilustrační foto.) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

SOPOTNICE Jednapadesátiletý traktorista zemřel v pátek v Sopotnici na Orlickoústecku v lisu na kulaté balíky trávy. Jeho tělo museli z lisu vyprostit hasiči, řekla v sobotu mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Muž na poli lisem sbíral trávu. „Z dosud nezjištěných příčin při manipulaci se strojem utrpěl zranění, kterým podlehl,“ uvedla mluvčí. Další okolnosti neštěstí policie vyšetřuje. Pro přesné zjištění mužovy smrti byla nařízena pitva. Muž na poli pracoval sám.

Při vyprošťování těla museli hasiči použít hydraulické nůžky k přestřižení tří gumových pásů lisu. Na místo byl podle mluvčí hasičů Venduly Horákové povolán i člen posttraumatického intervenčního týmu, aby pomohl příbuzným mrtvého.

Obdobný případ stal v září 2012 na Domažlicku. Osmačtyřicetiletý muž tam také zemřel při práci s lisem na kulaté balíky sena. Podavač lisu zachytil levou mužovu ruku a levou část těla a vtáhl ho dovnitř až k válci stroje. Muž utrpěl zranění hrudníku a levé části těla a na místě zemřel.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz