18. srpna 2016 14:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidička tramvaje lovila pokémony. Ještě jednou a dostane vyhazov, zahrozil dopravní podnik

Tramvaj 14T s designem Porsche od firmy Škoda Transportation jezdí v Praze od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvaj 14T s designem Porsche od firmy Škoda Transportation jezdí v Praze od... | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Pražský dopravní podnik řešil poněkud kuriózní případ zaměstnankyně. Řidičku tramvaje totiž vyfotil cestující, jak při řízení hraje mobilní hru Pokémon GO. Snímek poté umístil na sociální síť Twitter, kde si jej všimlo vedení dopravního podniku a řidičku potrestalo. Spáchala přestupek a dostala pokutu, řekl serveru Lidovky.cz mluvčí podniku Jiří Štábl.

Cestující v minulém týdnu nachytal řidičku pražské tramvaje, jak se vedle řízení věnuje lovení pokémonů na chytrém telefonu. Hrou se bavila i ve chvíli, když přijížděla na zastávku. Její chvilková nesoustředěnost přitom mohla mít tragické následky.

Dopravní podnik (DPP) takové chování nenechal bez trestu. Zaměstnankyni ztotožnil podle fotografie, kterou cestující umístil na Twitter.

„Dotyčná řidička byla potrestaná v souladu se zákoníkem práce a vnitřními směrnicemi Dopravního podniku hlavního města Prahy. Pokud by došlo k dalšímu podobnému přestupku, byl by s ní již rozvázán pracovní poměr,“ uvedl pro server Lidovky.cz mluvčí společnosti Jiří Štábl s tím, že žena dostala finanční pokutu. V jaké výši, nechtěl komentovat.

„Je potřeba upozornit, že se skutečně jedná o pochybení jednotlivců, které DPP ihned řeší,“ dodal.

Pražský dopravní podnik zaměstnává celkem 1358 řidičů tramvají. Ti všichni absolvují pravidelná profesní a bezpečnostní školení. Podle Štábla podnik vítá pozornost cestujících, kteří upozorní na prohřešky zaměstnanců.

skŠárka Kabátová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!