Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli opravě plynovodu u Národního divadla tramvaje v Praze opět stojí

Česko

  14:50
PRAHA - Pražská hromadná doprava opět zkolabovala kvůli výkopovým pracím u Národního divadla a silné automobilové dopravě. Nepomáhají ani opatření, které připravil pražský dopravní podnik. Tramvajové linky nabírají až deseti minutová zpoždění.

Tramvaje v Praze. foto:  Radek Cihla, MAFRA

„Bohužel se jedná o opravy na silnici, které my nemůžeme ovlivnit, ale musíme se s tím nějak vyrovnat a přispět k tomu, aby tam byla doprava co nejlepší.“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl.

Kvůli kolabující dopravě musí cestující očekávat, že tramvaje číslo 17 budou mít až dvojnásobné intervaly, tedy až 8 minut.

Zároveň bude tramvajová linka číslo 2 odkloněna mezi 13. až 18. hodinou mimo Národní třídu. Z Klárova nepojede přes Staroměstskou na Národní třídu a dále do Braníka, ale zabočí na nábřeží Edvarda Beneše a přes zastávky Čechův most, Právnická fakulta a Staroměstská se vrátí na Malostranskou a zpátky na Petřiny.

04.října 2016 v 13:38, příspěvek archivován: 04.října 2016 v 14:28

Doplňujeme k aktuální špatné dopravní situaci v centru - pravděpodobnou příčinou jsou výkopové práce na křižovatce... https://t.co/XcwNaLhH2z

Obecně by však pomohlo odklonění automobilové dopravy v úseku kolem Národního divadla, kde probíhají práce na komunikaci.

„Všechny linky mají zpoždění až 30 minut,“ uvedl dopravní podnik na svém webu.

Dopravní podnik je zároveň připraven k dalším operativním opatřením, která by byla koordinována s policií. V současné chvíli je provoz MHD zatížen pouze v oblasti Národního divadla, kde probíhají opravy. Výkopové práce budou trvat až do 10. října.

Autor:

Mohlo by vás zajímat