Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trápení Berdycha skončilo včas

Česko

Minář se však na odpor Del Potrovi nezmohl * Čtvrtfinále Davis Cupu: Česko-Argentina 1:1 po prvním dni

OSTRAVA Přesně jak se očekávalo, v úvodních dvouhrách čtvrtfinále Davisova Poháru mezi Českem a Francií zvítězily týmové jedničky. Stav po prvním dnu je tedy nerozhodný 1:1. V Ostravě nejprve Tomáš Berdych otočil zápas s Juanem Monakem a vyhrál 3:2 na sety. Naopak Ivo Minář se při drtivé porážce 3:0 na tenisovém kurtu s Juanem Martínem Del Potrem ani neohřál.

„Můžu být jenom spokojený. Tomáš to měl obtížné, ale dokázal, že je velký hráč, a nakonec exceloval. Del Potro zase ukázal své kvality pátého hráče světa,“ zhodnotil den nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.

První zápas čtvrtfinále Davis Cupu měl být pro Berdycha procházkou růžovou zahradou, ale stal se opak. Na první bod pro český tým se třiadvacetiletý tenista hodně nadřel. Monaka však nakonec pokořil 6:4, 2:6, 2:6, 6:3 a 6:2, když ze sebe ve čtvrtém setu setřepal psychickou deku.

Před necelými čtrnácti dny na Wimbledonu válcoval jednoho soupeře za druhým a vypadl až v osmifinále s pozdějším finalistou Andym Roddickem. Čekalo se, že s takovou formou Monaka, až 62. hráče světa, vyprovodí z kurtu ve třech setech. Jenže tomu nasvědčoval pouze začátek zápasu. V prvním gemu nedovolil pětadvacetiletému Argentinci jediný fiftýn, ve čtvrtém mu sebral podání a pak se začal překvapivě zhoršovat.

„Byli jsme oba nervózní. Jenže on se zlepšoval a já hrál pořád stejně špatně,“ vysvětloval Berdych. Set nakonec uhrál pro sebe, když se mu až napotřetí podařilo udržet vlastní servis a sebrat ho soupeři. Suverénního Berdycha z Londýna ale pomalu střídal apatický, vystrašený a průměrný tenista.

Minář se zlepšil pozdě Další vývoj nenabídl příliš prostoru pro český optimismus. Domácí hráč absolutně nezvládal své pověstné první podání a nesvědčily mu ani dlouhé výměny. Velký návrat se odehrál až ve čtvrtém setu. Před ním si v šatně vzali Berdycha „do parády“ nehrající kapitán Navrátil s poradcem Petrem Pálou a Radkem Štěpánkem. Jakoby mávnutím kouzelným proutkem byl potom Berdych zpátky ve hře, podání zpřesnil na 70 procent. „V mojí hře hraje nejdůležitější roli podání, když ho nemám kvalitní, tak se trápím. Je důležité, že se mi začalo dařit a dokázal jsem dovést zápas do zdárného konce,“ oddechl si vítěz.

Mináře včera čekal nelehký úkol - zastoupit Štěpánka, který nebyl zdravotně zcela fit, a pokusit se překvapit tváří v tvář pátému hráči světa Del Potrovi. Marně. Teprve dvacetiletá argentinská hvězda převálcovala českou trojku za hodinu a čtyřicet tři minut jasně 6:1, 6:3 a 6:3.

„Byl jsem v těžké pozici. Šel jsem na kurt s tím, že nemám co ztratit. Byl jsem ale svázaný nervozitou a zlepšil jsem se až ve druhém setu,“ povídal zklamaný Minář.

***

Česko-Argentina 1:1

po prvním dni

BERDYCH - Monako 6:4, 2:6,

2:6, 6:3, 6:2.

I. MINÁŘ - Del Potro 1:6, 3:6,

3:6.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...