Tři body Spartě zařídili obránci

Poslední Most včera na Letné jen přihlížel fotbalové exhibici vedoucí Sparty a prohrál 0:3

PRAHA Na jedné straně pohoda a uvolněnost, na druhé bezradnost a trápení. Fotbalisté Sparty si na Letné s chutí zaútočili proti poslednímu Mostu. Povinné tři body vedoucímu týmu ligy zajistili obránci - sváteční střelec Tomáš Řepka a kapitán Tomáš Sivok. Za útočníky přispěl k vítězství 3:0 Jan Holenda.

Co znamená včerejší výsledek pro druhou Slavii? Jestli chce v čele soutěže udržet se svým pražským rivalem krok, musí dnes odjet bez ztráty z Teplic.

To bude určitě těžší úkol, než jaký před sebou měla včera Sparta. Konečné skóre bylo vůči Severočechům hodně milosrdné. „Byli jsme dobrým soupeřem k tomu, aby si Sparta zvedla sebevědomí,“ uznal hostující záložník Patrik Gedon,

Míč se celých devadesát minut pohyboval téměř výhradně po půlce, na níž útočili domácí. Třeba svižná kombinace po ose Kolář, Jeslínek a Kadlec roztleskala diváky, i když ji bravurním zákrokem zastavil brankář Svoboda. Spartě mnohokrát scházela „maličkost“: lépe si seřídit mušku. „To taky byla jediná chyba. Jinak jsem spokojený s výsledkem i výkonem,“ souhlasil trenér Sparty Michal Bílek.

Zamířit do černého dokázal v první půli jediný Řepka. Při Horváthově rohu uplatnil důrazný stoper svoji největší přednost, v pokutovém území se ve skrumáži pověsil ve vzduchu nejvýš do míče a gólové oslavy si viditelně užíval.

Horváth dělal problémy Od 29. minuty drželi sparťané po vyloučení obránce Loose nadvládu nad utkáním ještě pevněji v rukou. „Potom se náš původní záměr už definitivně sesypal,“ konstatoval kouč Mostu Robert Žák.

Po přestávce sparťané zopakovali úspěšný gólový vzorec v mírně pozměněném obsazení. Horváth nasměroval balon po standardní situaci na hlavu Sivoka a kapitánovi už nestálo nic v cestě za první trefou po zimním návratu z Itálie.

Horváthovy nápady působily Mostu vážné problémy dál. Jak jinak mohl padnout třetí gól... Mozek sparťanské zálohy našel hlavu Jana Holendy, který ještě na podzim hostoval právě v Mostě.

I když do konce sezony zbývají ještě čtyři kola, na sparťanských ochozech panoval už včera značný optimismus. „Věčně druhý,“ ozval se několikrát z ochozů výmluvný vzkaz pro Slavii.

Naopak Most musel odjíždět z Prahy s pořádně černými myšlenkami. Jeho ztráta na pozici, která by mu zaručovala záchranu, se po úspěchu Bohemians 1905 proti Brnu zvětšila už na čtyři body.

***

Sparta Praha 3

SIAD Most 0

Branky: 16. Řepka, 47. Sivok, 54. Holenda. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Večeřa. ŽK: Kolář (Sparta). ČK: 30. Loos (Most). Diváci: 8521. Poločas: 1:0.

Sparta: Grigar - Voříšek, Sivok, Řepka, Kadlec - Kladrubský - Jeslínek, Kolář (71. Zeman), Horváth (80. Vacek), Kulič (63. Kisel) - Holenda.

Most: Svoboda - Loos, Webster, Jamrich, Škoda - Gedeon - Stožický (58. Čermák), Šisler, Pilař, Oboya (34. Schut) -Rilke (74. Bogdanov).