Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tři muži na Karvinsku byli obviněni za nelegální výrobu cigaret. Stát připravili o téměř 15 milionů

Cigaretové nedopalky (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cigaretové nedopalky (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

OSTRAVA Kvůli nelegální výrobě cigaret obvinili policisté ze zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby tři muže z Karvinska ve věku od 31 do 57 let. Za výrobu téměř šesti milionů milionů kusů nelegálních cigaret jim hrozí až desetileté vězení. Stát tak na dani připravili o téměř 15 milionů korun. Novinářům to v pátek řekl vedoucí odboru hospodářské kriminality moravskoslezské policie Martin Válek.

Muži cigarety vyráběli od letošního února do července. Jeden z obviněných byl předsedou představenstva firmy, která provozovala sklad s tabákovými výrobky a rovněž vlastnil linku na výrobu cigaret.

„Vedle legální výroby cigaret na té lince prováděl i nelegální výrobu. Nelegálně vyrobené cigarety neměly platnou tabákovou nálepku,“ uvedl Válek. Druhý obviněný byl zaměstnanec firmy a podílel se na výrobě a balení cigaret. Třetí je převážel do skladu, kde je nelegálně skladoval a zajišťoval jejich prodej. Spektrum odběratelů bylo podle Válka různorodé.

„Tímto způsobem vyrobili necelých 5,7 milionu kusů těchto cigaret, zkrátili spotřební daň za necelých 15 milionů korun,“ doplnil Válek. Během prohlídek policisté našli například 129 kilogramů řezaného tabáku, ale i zhruba 59.000 kusů nelegálních cigaret a další potřeby k výrobě cigaret jako jsou filtry, dutinky nebo cigaretové papírky.

Dva obvinění jsou ve vazbě. K trestní minulosti obviněných se Válek nechtěl vyjadřovat. Policie nezveřejnila ani to, zda výrobci nelegálně vyráběli nějakou konkrétní značku cigaret.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...