Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 4 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Tisíce lidí v ulicích každý týden? Podle experta jen dočasné vzedmutí občanského uvědomění

Za poslední dva týdny proběhla v Česku již třetí několikatisícová demonstrace. Jakou motivaci mají lidé, kteří po večerech ve velkém míří vyjádřit svůj názor na náměstí? Podle odborníků oslovených serverem Lidovky.cz se spojila dlouhodobá frustrace s kauzami, jako bylo dosazení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela výboru pro GIBS či kontroverzním projevem Miloše Zemana útočícím na novináře. Pokud se ale z akcí nezrodí organizovaná politická síla, nemusí mít podle nich vlna demonstrací trvat dlouho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Fajt 16.3.2018 12:53

Já říkám jen to co slyším. Že ty neposloucháš , za to já nemůžu. Právě že ty nevíš skoro nic a kecáš!!!

A. Fafejta 16.3.2018 13:10

Jasne. :) Tak si to overime. Ve ktere debate Drahos rekl, ze jmenuje premierem Fialu? Vzpomen si alespon jestli to bylo pred prvnim kolem nebo pak se Zemanem. Najdu si ji (nebo je) a uvidime, co jsi slysel a co sis vymyslel.

Zastupitel Mč 16.3.2018 10:47

Tisíce lidí (ač někdy cíleně méně orientovaných) ukazují své " zdravé lidské nazírání" - tak smutně proslulé z dob nacistické okupace. Dnes by občanské uvědomění mohlo přinutit současné politické "vůdce" k pohledu na neřádstva, jichž se čtvrt století dopouštěli. A úspěšně žádat aby na všech zastupitelských postech svým mandantům složili účty!

P. Haraším 16.3.2018 10:59

Máte na mysli Babišobureše a zloZemana? tak to Vám musím dát za pravdu. měli by se zpovídat a pak se již do smrti se omlouvat za své lumpárny.

D. Fajt 16.3.2018 10:43

Prosím vás tady máte něco o Kalouskovi z fondu proti korupci. To není Babišovo dílo. Tak už to pochopte, že Kalouskovi jde teď o všechno, protože to byl je a bude gauner!!! Má přivlastněnou ČT a nechce o ní přijít!!! Kope kolem sebe a zneužívá k tomu studenty a co je ještě horší i rektory!!!

http://www.nfpk.cz/miroslav-kalousek

A. Fafejta 16.3.2018 11:02

Proč je pro vás stále tak nepochopitelné že fakt, že někteří lidé mají k některým věcem některé názory stejné jako Kalousek neznamená, že je ovládá nebo zneužívá Kalousek?? Už pochopte, že kromě Vás na Kalouska drtivá většina lidí dávno kašle. Je to stejný arogantní provokatér jako Miloš Zeman, dvě strany jedné mince. To jen Vy jste jím posedlý.

H. Poláková 16.3.2018 11:09

On taky Kalousek už hodně dlouho ani není v pozici kde by mohl někoho či něco moc "ovládat":) Na rozdíl třeba od Babiše, že...

D. Fajt 16.3.2018 11:13

Když má někdo stejné zhv. názory jako KALOUSEK, tak k němu tíhne a chtěl by aby tady takový člověk vládl!! Já podporuji názory Babiše a Zemana a proto jsem je i volil. Ty jsi zase posedlý Babišem a Zemanem. Neberu ti to. Ale uznej, že tady proběhly volby a lidé si zvolili toho koho chtěli!!! Ty které jsou jím jejich názory blízké.

PROČ LÍTAL KALOUSEK MEZI STUDENTY A PODÁVAL SI S NIMI RUCE A DĚKOVAL JÍM ZA ÚČAST V DEMONSTRACÍCH??? Když oni ho vlastně ani vůbec nechtějí.!!!))))) Ty demonstrace slouží jen a jen Kalouskovi nikomu jinému.

A. Fafejta 16.3.2018 11:20

Jestli já jsem posedlý Babišem a Zemanem, tak v tvém případě už by to byla nějaká vážná diagnóza, vždyť ty nepíšeš o nikom jiném. ;)) Navíc jsi zuřivý - velká písmena, vykřičníky... Zkus být trochu, alespoň trochu soudný a hlavně se uklidni. To, že se Kalousek přilepil k demonstrantům je jen jeho vypočítavost, která nic nemění na tom, že jeho partaj sotva prolezla do Sněmovny, téměř nikoho nezajímá. Je to stejné, jakoby se tam přilepil jakýkoli jiný politik. Snaž se zůstat v realitě, děláš tady z totálně poraženého Kalouska nějakou významnou sílu, která ti přímo nahání hrůzu. Klid.

D. Fajt 16.3.2018 11:31

Tak proč mu podávají ruce, mají ho tak někde spíše nakopnout. Mezi studenty lítala i ta jejich husa Pekarová , Gazdík Rakušan, ten ani nemohl pak mluvit na tiskovce jak měl vyřvané hlasivky. Presentují názory Kalouska, to co denně říká Kalousek v PS. Úplně stejné fráze !!!

A. Fafejta 16.3.2018 11:55

Jen rozlisuj mezi tim co si o veci myslis a tim, co je o veci pravda. Hodne se ti to sleva dohromady. S kolika studenty jsi osobne mluvil a ptal se jich na Kalouska? A kolik z nich ti potvrdilo, ze skutecne vystupuji za nej?

D. Fajt 16.3.2018 10:34

Předčasné volby půl roku po volbách??? Vždyť to je na hlavu!!! Kdyby ty volby aspoň dopadly těsně , jako kdysi 99 ku 101. tak bych se nedivil. Ani tehdy předčasné volby nebyly, protože demokratické strany ODS KDU si raději koupily za milióny přeběhlíky z ČSSD. Teď to nejde, je tady jasný vítěz!!!

H. Poláková 16.3.2018 10:44

To co nejde je, aby "jasný vítěz" vládnul 4 roky, pokud není schopen sestavit vládu, která by dostala důvěru :)

D. Fajt 16.3.2018 10:50

Ale on jí získá a pokud ne tak budou předčasné volby. Co se vám na tom nelíbí?

ODS tady vládla v demisi déle a drželi jste pysky. Dělali věci bez důvěry za stovky miliard korun (NOMURA) a nikdo neječel ani Kalousek. Všechno to je záměr účel, jak Babiše vyhnat s politiky , protože oni ví, že je Babiš dobrý a všechny ty jejich zatuchlé bábovičky těm prý demokratům rozbije. Pokud Bude Babiš vládnout špatně, tak za 4 roky si lidé zvolí někoho jiného. Co vám na tom není jasné?

A. Fafejta 16.3.2018 11:10

Mě zajímá to, jaký máte názor na to, jestli má být premiérem země trestně stíhaný člověk? Pokud bude obžalován, jestli má být premiérem země obžalovaný člověk? Promiňte, skoro Vás vyslýchám, ale zajímalo by mne také jak se díváte na Babišovu minulost v KSČ a STB?

D. Fajt 16.3.2018 11:24

Až ho uzná soud vinným, tak pak se o tom můžeme bavit. Obvinit z něčeho člověka není zase tak těžké a ještě anonymně. To v Rusku taky obvinili z tr. činů toho Navalného, aby mu znemožnili jít do presidentských voleb , taky to je účel nebo se mýlím??? . Asi si naši demokraté vzali příklad z Ruska !!! Puta STAN, je taky trestně stíhaný a nikomu to nevadí, že je Hejtmanem.

Mi jeho předešla činnost nevadí, takových jako on je tady spousta Havel se bývalými komunisty obklopil. Pro mě je důležité jak kdo vládne ku prospěchu země. Babiš není komunistobijec a nechce na tom vytřískat nějaké body, tak jako ty demagogické strany toho Kalouskova boku. Jejich program je jen antikomunismus NIC JINÉHO NEUMÍ A PODLE TOHO TAK DOPADLY I TY JEJICH VLÁDY!!!

H. Kolub 16.3.2018 10:32

Nejvíc bulej STOP0000000000000000000... a STAN, ODS „přicmrndává”, aby se neřeklo ...

D. Fajt 16.3.2018 10:36

Oni ví, že politicky končí!!! Tak se snaží zmanipulovat občany že to je ohrožením demokracie. Je to především ohrožením jejich koryt. Proto se snaží u ÚS , aby i strany s 3% se dostaly do parlamentu!!! Koryta koryta koryta.

P. Haraším 16.3.2018 11:08

nejvíc bulí bureš

D. Fajt 16.3.2018 11:33

Že vyhrál volby??,)))))))))))))))))))))) Co by za to dal Kalousek!!!

J. Šejnoha 16.3.2018 10:31

Demonstrovat proti nedávno demokraticky zvoleným politikům mně přijde nedemokratické.

Kdyby se to dělo , dejme tomu, kvůli vlastizrádnému odsouhlasení Lisabonské smlouvy, tak by to mělo logiku.

Ale nyní !?

H. Poláková 16.3.2018 10:40

Nyní, i když je krátce po demokratických volbách, vládne vláda bez důvery a vůbec není jasné jak dlouho tento nedemokratický stav bude trvat. Žeby už navždy? Demonstrovat proti tomu logiku jistě má.

D. Fajt 16.3.2018 10:55

Jo paní už na vždy!!! ))) NA VĚČNÉ ČASY!!!))) BABIŠ ZRUŠÍ DEMOKRATICKÉ VOLBY!!! ))) VYJDĚTE DO ULIC!!!)))) Důvěru získá o tom není pochyb, pokud né budou předčasné volby a vy si pak můžete zvolit toho vašeho Kalouska do čela vlády!!! Budete mít konečně svého demokratického premiéra!!!)))) A národ zase bude rýt hubou v zemi!!! Hlaně jak budou studenti spokojeni!!!

H. Poláková 16.3.2018 11:02

Já se omlouvám, ale Vaše příspěvky ani při nejlepší vůli nemůžu brát vážně. Máte dojem, že čím více velkých písmen, vykřičníků a "úderných hesel", tím víc bude, to co píšete, "pravda"? Tak to sorry jako:)

V. Novák 16.3.2018 11:07

Zkusila jste už někdy dát do strejdy gůgla dotaz "ironie"?

A co "sarkasmus"?

Doporučuji...

H. Poláková 16.3.2018 11:11

To jakože Fajtovo příspěvky jsou vlastně ironické a sarkastické? Jo tááááák :)))))

V. Novák 16.3.2018 11:14

Já věděl, že to dáte.

Věřil jsem vám a měl jsem pravdu.

Docela mě překvapuje, jakým tempem národ Haškův a Havlíčkův ztrácí smysl pro ironii...

J. Šejnoha 16.3.2018 14:22

Takových případů je v EU více. Dohledejte si to sama.

J. Sviták 16.3.2018 10:29

Stávka magorů co nemaj nic jinýho na práci a choděj si pro rozumy k Fialovi

J. Komárek 16.3.2018 9:56

Řešením jsou PŘEDČASNÉ VOLBY!


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...