Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tři tenoři zazpívají v Krumlově

Česko

Dva týdny poté, co organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov ohlásili svá největší esa, jsou už koncerty slavných tenorů zpola vyprodány.

PRAHA V roce, kdy slaví dvacet let existence, pozval Mezinárodní hudební festival Český Krumlov k vystoupení tři přední světové tenory: Plácida Dominga vyhlásil „tváří ročníku“ - bude mu patřit závěrečný operní galakoncert 20. srpna. Už před tím však 15. července festival zahájí populární mexický „pěvec pěvců“ Ramón Vargas a třetí z očekávaných světově proslulých tenorů, José Cura, se mezi 5. a 10. srpnem představí na Otáčivém hledišti v roli Cania v Leoncavallových Komediantech - koprodukčním projektu MHF Český Krumlov a Jihočeského divadla.

Zatímco José Cura je v Českém Krumlově už skoro doma, jde o jeho už čtvrtou spolupráci s Jihočeským divadlem, Ramón Vargas se s recitálem vrací do ČR po šesti letech. Plácido Domingo se představí na operním galakoncertu pod širým nebem pod taktovkou Eugena Kohna; jeho partnerkou bude portorická lyrická sopranistka Ana María Martínezová.

Celý program bude zveřejněn a předprodej ostatních koncertů a představení zahájen v druhé polovině března.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!