15. července 2019 17:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klausova Trikolora už má přes šest tisíc zaregistrovaných příznivců, ustavující sněm bude mít na konci září v Brně

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Petr Topič, Mafra

Praha Ustavující sněm nedávno vzniklého politického uskupení Trikolóra - hnutí občanů, které založil bývalý poslanec ODS Václav Klaus mladší, se bude konat 28. září v Brně. Hnutí už má podle Klause 6400 oficiálně zaregistrovaných příznivců. Ministerstvo vnitra uskupení zaregistrovalo 25. června.

„Média mají ráda čísla, já jako matematik k nim chovám také své sympatie. Základní data jsou následující: vedle 6400 registrovaných příznivců již ve většině krajů existuje struktura na úrovni okresů a postupně se dostáváme i do jednotlivých obcí,“ uvedl Klaus.

Registrovaným příznivcem Trikolóry se mimo jiné stal bývalý europoslanec a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. Podle deníku Echo24.cz by měl působit v ekonomické sekci Trikolóry a pracovat na tvorbě ekonomického programu hnutí. Spolupracovat při tom bude s ekonomkou Markétou Šichtařovou.

Trikolóra chce podle svého zakladatele hájit konzervativní hodnoty, zdravý rozum a pracující lidi. Někdejší poslanec ODS a syn bývalého prezidenta se pro založení strany rozhodl poté, co jej v polovině března vyloučilo vedení ODS kvůli nerespektování hodnot, principů a programu ODS či podpoře kandidáta SPD Ladislava Jakla v loňských senátních volbách. Členkou přípravného výboru strany je kromě Klause také další bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková.

ČTK

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?