Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trintignant v Praze přečte Préverta

Česko

PRAHA Známý francouzský herec Jean-Louis Trintignant zavítá počátkem dubna do Prahy, aby v rámci Týdne současného francouzského divadla přednesl v Divadle Komedie Prévertovy básně a zúčastnil se projekce filmu Muž a žena.

„Po prvním úspěšném ročníku, který zorganizoval Francouzský institut v Praze loni v listopadu, budou další divadelní setkání probíhat již každoročně v dubnu. Letošní ročník nabídne veřejnosti divadelní představení, filmy, čtení a také setkání se známými herci,“ uvedla Kateřina Nevečeřalová z Francouzského institutu.

Kromě charizmatického JeanaLouise Trintignanta přijala pozvání například herečka Christine Vézinetová a režisér José Cano Lopez.

30 francouzských inscenací Druhý ročník Týdne současného francouzského divadla se má věnovat i specifickým možnostem divadelního žánru, propojení mezi divadlem a poezií, divadlem a filmem, divadlem a románem. K akci se připojila řada českých divadelních scén, které v týdnu od 3. do 11. dubna uvedou více než třicet inscenací francouzských dramatických textů.

Christine Vézinetová bude 6. dubna ve Francouzském institutu číst s Tomášem Pavelkou a Klárou Trojanovou Pollertovou úryvky ze hry Marguerite Durasové Muzica podruhé. O dva dny později se tam Jean-Louis Trintignant setká s novináři na tiskové konferenci.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...