Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tuhé mrazy jsou u konce. V příštích dnech se oteplí, v pondělí bude až 6 stupňů

Česko

  10:11
PRAHA - Silné mrazy, s nimiž se Česko od minulého víkendu potýkalo, brzy skončí. Příliv studeného vzduchu z východu a severovýchodu začíná slábnout. Z dat Českého hydrometeorologického ústavu vyplývá, že teploty se budou v průběhu týdne stále zvyšovat. Během soboty se již budou pohybovat nad nulou a po víkendu se mohou vyšplhat až na 8°C.

V noci bude nadále mrznout. foto: ČTK

V noci na čtvrtek se teploty v Česku pohybovaly mezi -12 °C a -16 °C, na severovýchodě země klesaly až k -19 °C. Přes den by mělo být jasno až polojasno, ojediněle oblačno. Na Moravě a v Českomoravské vrchovině se od jihovýchodu očekává vyšší oblačnost a ojediněle také sněžení. Denní teploty by měly dosahovat -7 °C až -3 °C, na horách až -12 °C.

Ze čtvrtka na pátek se budou teploty pohybovat mezi -8 °C a -13 °C, na severovýchodě země mohou dosahovat až -20 °C. Stejně jako ve čtvrtek bude také v pátek přes den mezi -7 °C a -3 °C, v Čechách mohou teploty vystoupat i na nulu. Na jihu by mělo být oblačno až zataženo, jinde polojasno až skoro jasno.

Sobotní den bude oblačný až zatažený, na východě a severovýchodě země se dá místy očekávat slabé sněžení. V noci se budou teploty pohybovat mezi -4 °C a -8 °C, v oblastech se sněhovou pokrývkou ale mohou klesnout až na -11 °C. Denní teploty by měly dosáhnout -2 °C až 2 °C, v Čechách se mohou vyšplhat až na 4 °C.

V noci na neděli se teploty budou pohybovat mezi -2 °C  a -6 °C , na severovýchodě mohou dosahovat až -8 °C . Během neděle bude oblačno, ojediněle se objeví také sněžení. V Čechách lze očekávat dešťové i mrznoucí srážky. Přes den by se mělo oteplit, očekávané teploty dosahují -1 °C až 3 °C, v Čechách až 6 °C.

V pondělí by mělo být mlhavo a oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. Ojediněle se vyskytne déšť. Noční teploty se budou pohybovat mezi -2 °C a -6 °C, denní pak mezi 2 °C až 6 °C. V oblastech s nízkou oblačností mohou klesnout na nulu.

Od úterý do čtvrtka bude zataženo až oblačno. Místy se bude vyskytovat déšť, na horách i sníh. Noční teploty se budou pohybovat mezi 2 °C a -3 °C, denní budou dosahovat 3 °C až 8 °C.

Autor: