Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tvrdík začal kopat do Paroubka: Prohrál ČSSD volby a ovládá ho manželka

Česko

  11:27
PRAHA - Bývalý šéf kampaně ČSSD Jaroslav Tvrdík, kterého Jiří Paroubek viní za neúspěch strany ve volbách, o sobě dal po dlouhé době vědět. Silnými výroky nešetřil samotného Paroubka, ale ani jeho manželku Petru. Bývalý předseda ČSSD podle něho prohrál hlavně v jedné kategorii, a to lidské sympatii. A jak Petra Paroubková kritizuje ve své knize Karla Schwarzenberga, je podle Tvrdíka 'neuvěřitelné a nepřijatelné'.

Pomohlo by sociální demokracii, kdyby před volbami vyměnila Paroubka? "To nebylo na místě. Jiří Paroubek trval na tom, že jeho tvář bude na padesáti procentech našich billboardů v celém Česku, doslova mi nařídil, že nepojede do těch krajů, ve kterých nebude na billboardech," řekl v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes Jaroslav Tvrdík a dodal, že Paroubek také nařídil, že se budou do inzerce dávat jen jeho fotky s manželkou a dítětem.

ČTĚTE TAKÉ:

Petra Paroubková má podle Tvrdíka na svého muže velký vliv. "Dnes je to vidět více, než jsme to my dokázali tehdy pochopit. Její vidění světa zřejmě ilustruje její nová kniha," sdělil Tvrdík.

Bývalý šéf kampaně ČSSD tak naráží na knihu Petry Paroubkové V botičkách od Diora. Podle ukázek, které se dostaly na světlo světa ještě před vydáním knihy, Paroubková Tvrdíka nazývá 'zvířetem, ze kterého je vepřové'. Tvrdík totiž podle Paroubkové plánoval s Michalem Haškem odstranění jejího muže z vedení strany. "Slova, že jsem plánoval Paroubkův pád, jsou nepředstavitelná lež," odvětil v rozhovoru Tvrdík.

Předvolební billboard ČSSD

A v čem byl podle Tvrdíka volební program špatný? "Osobně jsem vedení ČSSD upozorňoval na to, že program s hesly, jako je třináctý důchod, umožňuje útoky pro nevěrohodnost," řekl Tvrdík, který tak odmítá, že by mohl za prohrané volby právě on.

Paroubek a Rath jsou hrozbou
Jiří Paroubek podle Tvrdíka udělal chybu v tom, že neuposlechl rad amerických a izraelských poradců. Ti například navrhovali, aby ČSSD vyměnila Davida Ratha. Strana také po rezignaci Mirka Topolánka z čela ODS dostala doporučení, aby zvažoval rezignaci i Paroubek.

ČTĚTE TAKÉ:

"Zahraniční poradci však správně upozorňovali, že popularita ČSSD byla vysoce nad popularitou Jiřího Paroubka a Davida Ratha a že oba jsou hrozbou," sdělil také Mf Dnes Tvrdík.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
SENIOR ACCOUNTANT (30 - 55.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 55 000 Kč