Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tvrdík začal kopat do Paroubka: Prohrál ČSSD volby a ovládá ho manželka

Jaroslav Tvrdík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Tvrdík | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Bývalý šéf kampaně ČSSD Jaroslav Tvrdík, kterého Jiří Paroubek viní za neúspěch strany ve volbách, o sobě dal po dlouhé době vědět. Silnými výroky nešetřil samotného Paroubka, ale ani jeho manželku Petru. Bývalý předseda ČSSD podle něho prohrál hlavně v jedné kategorii, a to lidské sympatii. A jak Petra Paroubková kritizuje ve své knize Karla Schwarzenberga, je podle Tvrdíka 'neuvěřitelné a nepřijatelné'.

Pomohlo by sociální demokracii, kdyby před volbami vyměnila Paroubka? "To nebylo na místě. Jiří Paroubek trval na tom, že jeho tvář bude na padesáti procentech našich billboardů v celém Česku, doslova mi nařídil, že nepojede do těch krajů, ve kterých nebude na billboardech," řekl v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes Jaroslav Tvrdík a dodal, že Paroubek také nařídil, že se budou do inzerce dávat jen jeho fotky s manželkou a dítětem.

ČTĚTE TAKÉ:

Petra Paroubková má podle Tvrdíka na svého muže velký vliv. "Dnes je to vidět více, než jsme to my dokázali tehdy pochopit. Její vidění světa zřejmě ilustruje její nová kniha," sdělil Tvrdík.

Bývalý šéf kampaně ČSSD tak naráží na knihu Petry Paroubkové V botičkách od Diora. Podle ukázek, které se dostaly na světlo světa ještě před vydáním knihy, Paroubková Tvrdíka nazývá 'zvířetem, ze kterého je vepřové'. Tvrdík totiž podle Paroubkové plánoval s Michalem Haškem odstranění jejího muže z vedení strany. "Slova, že jsem plánoval Paroubkův pád, jsou nepředstavitelná lež," odvětil v rozhovoru Tvrdík.

Předvolební billboard ČSSD

A v čem byl podle Tvrdíka volební program špatný? "Osobně jsem vedení ČSSD upozorňoval na to, že program s hesly, jako je třináctý důchod, umožňuje útoky pro nevěrohodnost," řekl Tvrdík, který tak odmítá, že by mohl za prohrané volby právě on.

Paroubek a Rath jsou hrozbou
Jiří Paroubek podle Tvrdíka udělal chybu v tom, že neuposlechl rad amerických a izraelských poradců. Ti například navrhovali, aby ČSSD vyměnila Davida Ratha. Strana také po rezignaci Mirka Topolánka z čela ODS dostala doporučení, aby zvažoval rezignaci i Paroubek.

ČTĚTE TAKÉ:

"Zahraniční poradci však správně upozorňovali, že popularita ČSSD byla vysoce nad popularitou Jiřího Paroubka a Davida Ratha a že oba jsou hrozbou," sdělil také Mf Dnes Tvrdík.

Michaela Těšínská

Autor

Michaela Těšínskámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?