20. prosince 2011 21:07, aktualizováno  21:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tvrdší rozsudek: Švýcar dostal za jízdu v protisměru tři roky do vězení

Sascha Giuseppe Spataro ujel v protisměru ve vysoké rychlosti ujel asi 70 kilometrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sascha Giuseppe Spataro ujel v protisměru ve vysoké rychlosti ujel asi 70 kilometrů. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Středočeský krajský soud výrazně zpřísnil trest Švýcarovi, který jel v květnu po rychlostní silnici R10 v protisměru. Místo původní pětileté podmínky má jít na tři roky do vězení.

Muž ale již není v Česku. Rozsudek je pravomocný, možné je už jen dovolání k Nejvyššímu soudu, informovala TV Prima.

Švýcar dostal v polovině října kromě podmínky u mladoboleslavského soudu také šestiletý zákaz řízení. Trest se ale nelíbil státnímu zástupci, jenž se odvolal. Dnešní přísnější verdikt soud vyřkl ve Švýcarově nepřítomnosti.

K TÉMATU:


Ten se dostal na kauci z vazby a vrátil se do Švýcarska, kde údajně pobývá v psychiatrické léčebně. Soudkyně dnes řekla, že nečeká, že se muž do Česka vrátí a dobrovolně půjde do vězení.

Cizinec ujel na konci května v protisměru ve vysoké rychlosti mezi Turnovem a Prahou asi 70 kilometrů. Policie Švýcara zadržela až v Praze - Kbelích. Při jízdě v protisměru způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž havarovalo asi deset vozidel. Havárie se obešly bez vážných zranění.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz