Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tyčkařka Isinbajevová přerušila kariéru

Česko

Určitý čas nebude jediná žena na světě, která překonala ve skoku o tyči hranici pět metrů, na závodech k vidění. Ruska Jelena Isinbajevová v sobotu oznámila, že na neurčitou dobu přerušuje kariéru.

MONAKO Sedmadvacetiletá tyčkařka, která má na svém kontě stejný počet světových rekordů, jako je jí let, v prohlášení uvedla, že potřebuje závodní pauzu. Její délku nespecifikovala, přestávku ale označila za nutnou.

„Tři týdny jsem o tom pečlivě přemýšlela a nyní jsem dospěla k závěru, že soutěžní přestávka je pro mě absolutní nutnost,“ uvedla Isinbajevová v textu, který podle agentury Reuters zveřejnil její manažer. Rozhodnutí dvojnásobné olympijské vítězky má zřejmě souvislost s nezdarem na březnovém halovém mistrovství světa v Dauhá, kde po předchozích třech triumfech nezískala medaili.

Byl to v krátké době již druhý krach obrovské favoritky v soutěži světového významu.

Vloni Isinbajevová neskočila svoji základní výšku na „venkovním“ mistrovství světa v Berlíně. Krátce po tehdejším neúspěchu přitom dokázala vytvořit v Curychu zatím svůj poslední světový rekord výkonem 506 cm.

Vrcholem letošní sezony bude pro evropské atlety kontinentální šampionát v Barceloně na přelomu července a srpna. Účast na něm nechala Isinbajevová zatím otevřenou, závodní pauza podle ní totiž nebude znamenat, že přestane trénovat. „Pokud zjistím, že je potřeba si pořádně odpočinout, tak vynechám celou letní sezonu,“ oznámila. „Určitě bych ale chtěla startovat na olympijských hrách v Londýně 2012. Teď však potřebuji změnu,“ prohlásila olympijská vítězka z Atén a Pekingu.

***

Kolapsy Kde Isinbajevová selhala MS v Berlíně (2009) Nepodařilo se jí skočit základní výšku, a třetí titul za sebou tudíž nezískala. Halové MS v Dauhá (2010) Přehoupla se pouze přes výšku 460 cm, což jí sen o medaili škrtlo.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...