26. října 2012 15:00, aktualizováno  17:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tykadlový Smetana dostal podmínku, vyhýbal se vězení

Roman Smetana | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Smetana | foto: ČTK

PRAHA Bývalého řidiče olomoucké MHD Romana Smetanu, který byl odsouzen za pomalování předvolebních plakátů politiků, potrestal olomoucký soud za vyhýbání se vězení podmíněným trestem. Uložil mu jej trestním příkazem bez nařízení hlavního líčení. Smetana se však soudu asi nevyhne.

Žalobce totiž s rozhodnutím soudu nesouhlasí. Uložený trest považoval za mírný, řekl státní zástupce Jaroslav Kouřil.

ČTĚTE TAKÉ:

Smetana se vězení vyhýbal dvakrát. Tento případ se týká jara letošního roku. Smetana měl nastoupit do vězení na konci března, policii se vydal sám asi po měsíci po odborářské demonstraci v Praze. Státní zástupce na něj v této souvislosti podal obžalobu kvůli maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Brány věznice poté opustil předčasně 24. května kvůli stížnosti ministra spravedlnosti pro porušení zákona. Nejvyšší soud ale stížnost zamítl. Za mříže, kde si měl odpykat zbývajících 67 dní, se měl vrátit 8. října, což neučinil. Policie jej nakonec zadržela o týden později v Praze. Za toto jednání mu hrozí další potrestání.

Smetana sedí ve vězení

Roman Smetana je od 16. října stále za mřížemi a odpykává si zbývajících 67 dní trestu. Serveru Lidovky.cz to potvrdil mluvčí vězeňské služby Robert Káčer.

asaAnna Sedláková, ČTK