19. ledna 2019 17:01, aktualizováno  18:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

U Národního muzea se pokusil zapálit další muž, svůj čin předem oznámil policii

Policie zasahovala v sobotu odpoledne u budovy Národního muzea, kde se chtěl... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie zasahovala v sobotu odpoledne u budovy Národního muzea, kde se chtěl... | foto: Policie ČR

PRAHA Policie prošetřuje okolnosti činu muže, který se v sobotu odpoledne pokusil zapálit u budovy Národního muzea. Na tísňové lince krátce před 16. hodinou oznámil, že se chce polít hořlavinou a zapálit. Policii se podařilo muži v jeho činu zabránit.

O incidentu informovala Policie ČR na svém Twitteru. Muž (ročník 1972) je momentálně v péči záchranářů.  Ti jej ošetřili a převezli s lehkým úrazem hlavy do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

19.ledna 2019 v 16:44, příspěvek archivován: 19.ledna 2019 v 17:13

Při zákroku došlo ke zranění a muž skončil v péči @zzshmp. Okolnosti události i motiv mužova jednání jsou předmětem dalšího šetření policie. Skvělá ukázka souhry a spolupráce operátora tísňové linky 158 a zakročujících hlídek @PolicieCZ @MP_Praha https://t.co/FNKGDc9aIt

Stalo se tak den poté, co se v horní části Václavského náměstí zapálil jiný  čtyřiapadesátiletý muž. Podle svědků měl popálené ruce a obličej, záchranáři uvedli, že oheň zasáhl asi 30 % těla. Momentálně je hospitalizován na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. Jeho čin podle prvotních informací nebyl politicky motivovaný.

amAnna Mikolandová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz