10. června 2017 21:22, aktualizováno 11. 6 12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vlaky u Českého Brodu vyjely proti sobě. Případ šetří policie jako obecné ohrožení

Vlak (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak (ilustrační foto) | foto: Petr LundákMAFRA

PRAHA Na hlavní železniční trati mezi Prahou a Kolínem v sobotu ráno u Českého Brodu proti sobě jely po jedné koleji dva vlaky, osobní vlak nakonec zastavil necelých 50 metrů od montážního vozu. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení, řekla středočeská policejní mluvčí Martina Fejfarová. Pokračuje také vyšetřování Drážní inspekce.

Osobní vlak a montážní vůz proti sobě vyjely v sobotu ráno na hlavní železniční trati mezi Prahou a Kolínem. „Pracovní vůz vjel do postavené vlakové cesty proti osobnímu vlaku,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na případ upozornily server Blesk.cz a televize Nova. Při incidentu se nikdo nezranil ani nevznikla hmotná škoda.

Strojvedoucí obou vlaků dokázali vlaky zastavit 45 metrů od sebe. „My jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti,“ uvedla Fejfarová.

V osobním vlaku z Kolína do Prahy jela podle Blesku zhruba stovka cestujích, kteří z něj byli posléze evakuováni. Mluvčí Drážní inspekce potvrdil, že nikdo nebyl zraněn a nevznikla ani žádná hmotná škoda. Provoz vlaků v místě incidentu byl několik hodin možný pouze po jedné koleji.

ČTK