31. ledna 2018 7:23, aktualizováno  9:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

U Čáslavi se srazil vlak s osobním autem, řidič vozu nehodu nepřežil

Kolejová „sanitka“ a hasiči. (ilustrační).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolejová „sanitka“ a hasiči. (ilustrační). | foto: Vojtěch Gibiš, Lidovky.cz

Čáslav (Kutnohorsko)  U Čáslavi se ve středu ráno srazil motorový vlak s osobním autem. Čtyřiatřicetiletý řidič vozu nehodu nepřežil, vyplynulo z informací policie a záchranné služby. Provoz na trati Čáslav - Třemošnice byl přerušen, mezi stanicemi Čáslav místní nádraží a Skovice byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Podle prvotních informací byla v autě také zraněná spolujezdkyně, policie to ale nepotvrdila a mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová uvedla, že řidič cestoval sám a nikdo další zraněn nebyl.

Nehoda se stala okolo 04:45 na přejezdu zabezpečeném pouze výstražným křížem. „Řidič vozidla při nehodě utrpěl velmi vážná zranění a na místě zemřel,“ řekla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřovatelé zjišťují. Podle Effenbergerové zůstal muž v autě po nehodě zaklíněn. „Lékař konstatoval smrt,“ dodala.

Škoda na vlaku byla podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala odhadnuta na 280 tisíc korun, u osobního vozu na 80 tisíc korun. Omezení na trati skončilo kolem 08:00.

ČTK